0:2

HC Stadion Litoměřice vs SC Marimex Kolín

0:1, 0:0, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 09:45 Koukal (Chalupa; 5/5), 56:22 Chalupa (Sýkora; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Kokrment, Sýkora. Diváci: 831. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 30:30 (7:11, 11:15, 12:4). Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 0:2.

Sestavy

Cichoň – Černohorský, Jebavý, Husák, Tůma, Aubrecht, Rajgl, Benda – Ton, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Plos, Costa – Kordule, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Hrabík, Senčák.

Soukup – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Chalupa – Lang, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – Pajer, Moravec, Gajda.

Kolín si dvěma góly zajistil třetí vítězství za sebou. Jakub Soukup si připsal šestou nulu v sezóně.

Hned ve druhé minutě první třetiny se do samostatného úniku dostaly Litoměřice, konkrétně Costa, ale jeho puk skončil pouze na betonu Soukupa. Více příležitostí skórovat poté měli kolínští hokejisté. V čase 9:45 našel Chalupa rozjetého Petra Koukala, který si vybruslil až před Cichoně a bekhendem zasunul puk do sítě. Další šance na obou stranách zůstaly neproměněny, když nejblíže k navýšení skóre byl kolínský Skořepa. Na brankáře Cichoně si však nepřišel. Ke konci první třetiny zvýšili tlak i domácí. V závěru třetiny mohl střílet Sihvoven do poloprázdné branky, ale puk mu na poslední chvíli přeskočil hokejku. Do další třetiny šel Kolín s těsným vedením 0:1.

Druhou třetinu začali větším náporem domácí, ale to kolínští rychle zastavili a vzali si nadvládu nad pukem. Do výraznější šance se dvakrát po sobě dostal Morong, ale brankář Cichoň ho vychytal, stejně jako následně Chalupu. Další Chalupovu šanci ukončil Jakub Tůma nedovoleným způsobem. Přesilovou hru Kolín nevyužil, naopak do přečíslení v oslabení se dostal Kuťák se Svobodou. Kuťákovu střelu ale Soukup zneškodnil. Další přesilovou hru nabídl Kolínu Rajgl, která ale trvala jen necelou minutu, když dostal trest brankář Soukup za hru mimo vymezené území. Po hře 4 na 4 si poprvé zahráli kratší oslabení i hosté, kteří ho v klidu ubránili. Ve 37. minutě se do velké šance dostal znovu Chalupa, ale Cichoň upustil hokejku a vyrážečkou neomylně zasáhl. Ani jednomu týmu se v této třetině nepodařilo stav utkání změnit.

Poslední třetina zápasu začala střelou Langa z pravého kruhu, ale puk proletěl jen nad horní tyčkou domácí branky. Ve 45. minutě si šel odpočinout za sekání kolínský Naar. Domácí se dostali ale pouze k několika nevýrazným pokusům. Na druhé straně se Kolín dostal do přečíslení, ale Ouřada s Vrhelem zakončit nedokázali. Po velké chybě Husáka v rozehrávce se puku chopil Skořepa, který však v dobré pozici přestřelil. Vyrovnat skóre se snažil Sihvonen, který byl úplně sám mezi kruhy, ale brankář Soukup předvedl další skvělý zákrok lapačkou. Následně hostující Němec podrazil Tona a zamířil na trestnou lavici. Domácí si vytvořili tlak v pásmu, ale chyběl tomu nápad a zakončení. Po neúspěšné přesilovce Stadionu drželi kolínští Litoměřice daleko od puku a své branky. V čase 56:22 se prosadil Matěj Chalupa, když si vybruslil až na levý kruh a vystřelil. Cichoň si myslel, že puk drží, ale ten propadl mezi rukou a tělem a pomalu dojel do branky. Kolín zvýšil vedení na rozdíl dvou branek. 25 vteřin před koncem se provinil hákováním ještě kolínský kapitán Koukal, ale domácím již nezbylo dostatek času na jakoukoliv akci.

Následující utkání odehrají Kozlové doma v sobotu 13. ledna netradičně od 16 hodin. Hostit budou druhý VHK ROBE Vsetín a fanoušci se mohou těšit velmi atraktivní utkání. V sobotu všichni na zimní stadion v Kolíně!

Ohlasy trenérů

František Ptáček, trenér HC Stadion Litoměřice: Měli jsme špatný vstup do utkání. Nevím jestli pod dojmem, že hrajeme s mužstvem pod námi. První třetina byl úplně špatná, druhá také, poslední dvě střídání ve druhé periodě už měla nějaké hokejové parametry. Byla tam snaha o tlak před brankou a dostat puk do sítě. Tajně jsem doufal, že na to ve třetí třetině navážeme, ale byli jsme v před brankovém prostoru slaboučcí a vůbec jsme toho gólmana nezaměstnali, nemohli jsme dát gól, proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Soupeř zaslouženě vyhrál.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Odehráli jsme parádní utkání, nedostali jsme branku od hodně ofenzivních Litoměřic. Všichni hráči zaslouží pochvalu, protože se opravdu vydali ze všech sil a hráli jeden za druhého. V první třetině se nám povedlo odskočit, v závěru jsme vedení potvrdili druhým gólem Jsme nesmírně šťastní, že jsme vyhráli nad tak těžkým soupeřem a ještě u nich doma. Je to parádní výsledek, těšíme se na sobotu na Vsetín.