13.01.2024
1:5

SC Marimex Kolín vs VHK ROBE Vsetín

0:0, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 46:04 Chalupa (Gaspar; 4/5) – 22:34 Hořanský (Bláha, Kern; 5/5), 29:41 Klhůfek (Rob; 5/5), 39:21 Bláha (Hořanský; 5/5), 51:59 Hořanský (Bláha, Kern; 5/5), 59:04 Staněk (Rob, Klhůfek; 5/3). Rozhodčí: Barek, Pilný – Roischel, Hájková. Diváci: 1450. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 19:50 (9:7, 5:20, 5:23). Vhazování: 35:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Soukup (40. Tichý) – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Šedivý, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Chalupa – Pajer, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – Moravec, Gajda.

Zhukov – Smetana, Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Dědek, Půček – Hořanský, Kern, Bláha – Šuhaj, Kratochvil, Hrňa.

Kozlům se nepodařilo vyhrát počtvrté v řadě. Vsetín si připsal první výhru v tomto roce.

Utkání s favorizovaným Vsetínem začalo dle očekávání útočnou hrou hostí. Ani Kolín se nenechal zahanbit, a tak jsme viděli prvních 6 minut zápasu svižnou hru bez přerušení. Hosté ale hráli méně disciplinovaně, proto došlo na jejich straně k vylučování. Nejprve si domácí zahráli přesilovku 5 na 4, poté dokonce 5 na 3, bohužel v žádné z nich šanci neproměnili. Ke konci první třetiny byl znovu vyloučen vsetínský hráč. V době jeho trestu byl ale vyloučen i domácí Skořepa. Půl minuty se hrálo 4 na 4 a následovala přesilová hra hostí, kterou přerušil konec třetiny.

Začátek druhé třetiny pokračoval přesilovou hrou týmu hostí, kterou domácí ubránili. Vsetín ale zvýšil tlak a ve 23. minutě šel do vedení 1:0. Adam Hořanský střelou z pravé strany trefil horní růžek Soukupovy brány. Šanci Kozlů neproměnil Štěpán Němec, který dostal nahrávku přímo na hokejku zpoza brány, ale tu minul. Další šance domácího týmu nikdo nedokázal zakončit. Na druhé straně zvýšili hosté vedení o dvě branky střelou Pavla Klhůfka. Vsetín stále pokračoval v tlaku, do velké šance se dostal Hrňa se Šuhajem, ale navýšit skóre se jim nepodařilo. Tři minuty před koncem druhé třetiny byl vyloučen hráč domácího týmu Michael Gaspar za nedovolené bránění. Kozlové oslabení ubránili, naopak se dostali do úniku, ale Skořepa puk do sítě nedostal. To, co Vsetínu nevyšlo v přesilové hře, napravili ještě do konce třetiny. Přečíslení využil Štěpán Bláha, kdy dostal puk mezi betony Soukupa.

Do třetí třetiny poslal Kolín do branky Jakuba Tichého. Ve 46. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen kolínský hráč René Piegl. Ve vlastním oslabení se dostal do šance Matěj Chalupa, když vyražený kotouč vrátil do prázdné brány za záda Zhukova. Snížil tak vsetínský náskok. Obrovskou šanci Vsetína v přečíslení 3 na 2 hráči Kolína ubránili. Další vyloučení na straně domácích přišlo v 50. minutě, kdy byl vyloučen Jakub Naar. Šance měli v oslabení opět Kozlové, tentokrát ale již úspěšně nezakončili. V čase 51:59 vstřelil gól Adam Hořanský na 1:4. Konec třetí třetiny byl ve znamení vylučování na straně Kolína. Poslední přesilovou hru, kdy hráli hosté 5 na 3, zpečetil pátým gólem vsetínských Robin Staněk. Hosté tak potvrdili roli favorita a vyhráli 5:1.

Další zápas se odehraje ve středu 17. ledna na ledě HC Slavia Praha od 18 hodin. Přijeďte je všichni podpořit!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Tak dneska gratulujeme soupeři k jednoznačnému vítězství. Samozřejmě pro nás je ta porážka krutá, ale my jsme si vlastně utkání prohráli v první třetině. Nevyužili jsme přesilovky, které nám soupeř nabídl, i když vznikly naší aktivitou. Hráli jsme dobře, ale bohužel ani pět na tři se nám nepodařilo využít. Ve druhé třetině soupeř převzal otěže a utekl nám do tříbrankového náskoku. Ve třetí třetině už si to soupeř zkušeně pohlídal a ještě přidal další branky. Mrzí nás to. Byla skvělá atmosféra a i diváci byli úžasní. Dnes to bohužel nebyl náš den a musíme zvednout hlavy do příštího zápasu.

Luboš Rob, trenér VHK Robe Vsetín: Budu hodnotit to, že vlastně my jsme přijeli určitě na soupeře, kterému se teď dařilo a my jsme potřebovali zlomit sérii 4 prohraných zápasů. Kluci to dneska výborně odpracovali a až na ty čtyři oslabení, které jsme v první třetině hráli, tak si myslím, že to spíš ublížilo Kolínu. My jsme to udrželi a myslím si, že od té doby jsme byli lepším týmem a tu výhru jsme si zasloužili.