17.01.2024
4:1

HC Slavia Praha vs SC Marimex Kolín

0:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 24:01 Knotek (Průžek, Brož; 5/5), 36:05 Beran (Kulda, Knotek; 5/3), 45:42 Holý (Beran, Knotek; 5/4), 51:06 Všetečka (Klikorka, Brož; 5/4) – 56:15 Hampl (Moravec, Gaspar; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Dědek, Kotlík. Diváci: 623. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Střely na branku: 32:16 (8:4, 16:4, 8:8). Zblokované střely: 17:10. Vhazování: 35:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Volevecký – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Kremláček, Stejskal – Beran, Polák, Guman – Průžek, Knotek, Brož – Havrda, Kulda, Strnad – Všetečka, Kucharčík, Slavíček.

Soukup – Hampl, Gaspar, Piegl, Němec, Šedivý, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Chalupa – Gajda, Skořepa, Král – Síla, Morong, Ouřada – Moravec, Pajer.

Kozlům se na ledě slávistů nedařilo, všechny body si nechali doma Pražané

Hned na úvod zápasu chtěl chybnou rozehrávku hostí využít Jaroslav Brož, ale na Soukupa ani on, ani zblízka dorážející Jiří Průžek nevyzráli. Ve druhé minutě utkání došlo k vyloučení domácího hráče Tomáše Knotka na dvě minuty za podrážení. Pětici kolínských hráčů se však nepodařilo vážně ohrozit branku Voleveckého. Druhou polovinu první třetiny měli větší tlak Slávisté, ale žádné šance se jim nepodařilo proměnit. Oba týmy hráli spíše defenzivnější hru, ze které žádná branka nepadla.

Na začátku druhé třetiny se do velké šance dostal Knotek po přihrávce Žovince, Soukupovu bránu ale minul. Další šanci již Tomáš Knotek proměnil dorážkou poté, co se svou forhendovou kličkou neuspěl Průžek. Po vstřelené brance nedali slávisté moc příležitostí Kolínu vystřelit. V dobré pozici byl Vojtěch Polák po nahrávce Berana, ale puk do sítě nedostal. Ve 28. minutě došlo k souběžnému vyloučení. Těsně před návratem hráčů na led došlo k dalšímu současnému vyloučení dvou hráčů na každé straně za hrubost. Další vylučování bylo již jen na straně Kolína. Nejprve byl vyloučen Moravec a o minutu a půl později Kolmann. Domácí tak hráli přesilovku 5 na 3, ve které se jim podařilo zvýšit vedení na 2:0 gólem Matěje Berana. Před koncem druhé třetiny měl příležitost ještě domácí Všetečka, který však mezeru v Soukupově brance nenašel.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Kozlové, avšak jejich snahu překazilo vyloučení Jakuba Šedivého. Po povedené kombinaci Pražanů a nahrávce Brože střílel z pravého kruhu Robin Všetečka. Soukup se stihl rychle přesunout a betonem střelu zastavil. Další vyloučení na straně Kolína Zdeňka Krále na 2+2 domácí rychle potrestali. Jan Holý si po vyhraném vhazování sjel od modré čáry na střed a přesnou střelou Soukupa překonal. Následná trefa Všetečky trefila pouze horní tyč. V dalším oslabení Kozlů znovu Slavia skórovala na 4:0 střelou Robina Všetečky. Snížit vedení slávistů se podařilo Janu Hamplovi necelé čtyři minuty před koncem třetiny, což byla poslední akce utkání.

Následující utkání se odehraje v Přerově v sobotu 20. ledna od 17:00. Kozlové dokázali porazit Zubry jednou ze tří vzájemných zápasů. V tabulce je Přerov pouze o příčku výše.