2:0

HC ZUBR Přerov vs SC Marimex Kolín

2:0, 0:0, 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 06:26 Talafa (Chludil, Pospíšil; 5/5), 07:29 Dobša (Pechanec, Kudělka; 5/5). Rozhodčí: Vrba, Maršálek – Rakušan, Bezděk. Diváci: 938. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 28:33 (11:11, 13:3, 4:19). Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 2:0.

Sestavy

Postava – Zeleňák, Kudělka, Chroboček, Talafa, Krisl, Cubo, Adámek – Dobša, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Nemec, Hradil.

Soukup – Hampl, Šedivý, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Lang, Skořepa, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Morong, Gajda.

Dva slepené góly z první třetiny zajistily Zubrům výhru s čistým kontem. Přerov tak Kozlům odskočil o další tři body.

První třetina začala vyrovnaně. Do dobré pozice na střelu se dostal přerovský Hejcman, jeho rána mířená mezi betony však přes Soukupa neprošla. Vzápětí šel do protiútoku Štěpán Němec, puk ale skončil pouze ve výstroji Michala Postavy. První gól zápasu padl v sedmé minutě po střele domácího Tadeáše Talafy. Jeho rána od modré prošla Soukupovi mezi betony. O minutu později Přerov navýšil vedení o dvě branky. Po střele Pechance, který trefil jen brankáře, vyletěl puk před odkrytou část branky a z dorážky se prosadil David Dobša. Po vyloučení na straně Zubrů nevyužili šanci Ouřada s Králem, naopak do útoku se dostal Daniel Indrák. Jeho bekhendové zakončení v síti neskončilo. Ani přerovští nevyužili přesilovou hru, kdy Dobša promáchl před odkrytou brankou. V poslední přesilové hře hostí se dostal Kryštof Ouřada do přečíslení, ale Postava jeho ránu vychytal.

Prostřední část utkání probíhala v defenzivnějším duchu. Teprve po vyloučení domácího hráče za nesportovní chování se dostal do větší příležitosti Stanislav Vrhel. Nejprve na Postavu nevyzrál zblízka po přihrávce Ouřady a poté ani nebezpečná teč gólem neskončila. Vzápětí došlo k vyloučení na straně Kolína. Ministrovu střelu letící z pravého kruhu zachránila tyč Soukupovy branky. Do konce druhé třetiny k žádné větší šanci již nedošlo a skóre se tak nezměnilo.

Třetí třetina pokračovala defenzivní hrou. Ani jeden tým si nevypracoval šanci, která by ohrozila jednoho z gólmanů. Teprve sedm minut před koncem této dvacetiminutovky se do dobré šance dostal Přerov. Zeleňák pálil z větší vzdálenosti, když viděl, že má Soukup zacloněný výhled. Soukup ale zareagoval včas a pravým betonem udržel puk na hranici brankoviště. Také Kozlové se dostali do velmi dobré šance. Kolmann ale nenašel žádnou skulinku v bráně Postavy. Poslední dvě minuty odvolali hosté brankáře a zkoušeli hru v šesti, ale ani tak neuspěli. Pokusu o zvýšení vedení se ujal Pospíšil, když přes celé hřiště nastřelil pouze tyč prázdné branky. Trefit branku zkusil i přerovský brankář Postava z vlastního brankoviště, ale minul.

Následující zápas se odehraje na domácím ledě v pondělí 22. ledna od 18 hodin s první Porubou. Přijďte všichni Kozly podpořit!

Ohlasy trenérů

Michal Mikeska, trenér HC Zubr Přerov: Měli jsme skvělý nástup a získali jsme dvoubrankové vedení. Pak jsme trochu ve druhé třetině doufali, že se prosadíme v přesilovce, ale nevyšlo to. Skvěle jsme to zavřeli dozadu, soupeř toho z mého pohledu kromě přesilovek až tak moc neměl. Jsme velmi spokojení jak s výsledkem, tak s hrou.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Jsme zklamaní, že si odsud neodvážíme ani bod. Chtěli jsme se revanšovat za nepovedený zápas, který jsme odehráli na Slavii. Neodehráli jsme úplně špatný zápas, ale dvě chybičky v první třetině bohužel rozhodly o osudu celého utkání. Ve třetí třetině jsme zkusili hrát už trochu vabank. Domácí hodně zavřeli svou branku a nám se nepodařilo vstřelit ani jeden gól, i když šancí jsme si moc nevytvořili. Když nedáte branku, tak prostě nevyhrajete.