Vyrovnaný souboj s Porubou nepřinesl Kozlům žádný bod

22.01.2024
2:4

SC Marimex Kolín vs HC RT TORAX Poruba 2011

0:1, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 25:00 Chalupa (Piegl, Ouřada; 5/4), 25:14 Skořepa (Chalupa, Lang; 5/5) – 12:52 Gřeš (Klímek, Hlaváč; 5/5), 36:20 Vachovec (Lemcke, Prčík; 5/5), 57:47 Gřeš (Střondala, Doudera; 5/4), 59:51 Mrázek (Střondala; 5/5). Rozhodčí: Horák, Kosnar – Roischel, Štěpánek. Diváci: 690. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:36 (13:10, 11:14, 5:12). Zblokované střely: 1:1. Vhazování: 44:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Soukup – Hampl, Šedivý, Piegl, Němec, Sýkora, Kolmann, Naar – Vrhel, Koukal, Král – Lang, Skořepa, Chalupa – Síla, Morong, Ouřada – Gajda, Moravec, Pajer.

Bláha – Doudera, Stehlík, Prčík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Christov, Střondala, Mrázek – Berisha, Honejsek, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Brodek, Přibyl.

Atraktivní vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách dopadlo lépe pro Porubu.

První třetina začala ve velmi svižném tempu. Domácí ale byli o něco aktivnější. Kolínský Kryštof Ouřada vypíchl puk na vlastní modré Matěji Prčíkovi a jel sám na bránu Bláhy. Jeho střela rozezněla brankovou konstrukci. Ani další kolínské šance úspěchem neskončily. Poté hosté získali puk za brankou Soukupa. Aaron Berisha mířil do betonů kolínského brankáře. Další šanci nevyužil ani Tomáš Gřeš, když mířil vedle tyčky. V čase 12:52 se hosté ujmuli vedení střelou Tomáše Gřeše, který vypálil z vrcholu levého kruhu do protějšího horního rohu nad lapačku Soukupa. Po vstřeleném gólu se aktivita přenesla na hokejky hostí. V poslední vteřině zasáhl Petr Moravec holí do obličeje Tomáše Gřeše a dostal trest 2+2 minuty.

Druhá část pokračovala čtyřminutovou přesilovou hrou hostí, kterou Kozlové ubránili. Poté si přesilovou hru zahráli také domácí, kteří ji využít dokázali a srovnali skóre zápasu na 1:1. René Piegl přenesl hru doprava na Matěje Chalupu, který překonal přesouvajícího se brankáře Bláhu. O 14 vteřin později se Kozlové dostali do vedení střelou Josefa Skořepy z přečíslení dva na jednoho. Hned po buly Lukáš Doudera trefil Zdeňka Krále do hlavy a dostal tak trest 2 minuty. Porubský Tomáš Gřeš se dostal k puku po chybě domácích. Pokusil se přihrát před prázdnou branku, ale jeho nahrávka byla zblokována. Poté Michal Vachovec vypálil od modré čáry, ale Soukup puk přizvedl do horní tyčky. Puk se odrazil do brankoviště, kde se ho pokusil dorazit jeden z porubských hráčů, ale kotouč zůstal na úrovni brankové čáry. Ve 37. minutě Poruba srovnala na 2:2. Autorem branky byl Michal Vachovec.

Do třetí třetiny vstoupily týmy za vyrovnaného stavu. Frenks Razgals, lotyšský útočník hostí, převzal v rychlosti puk, obhodil si obránce a byl sám před Soukupem. Ten jeho bekhendovou kličku pokryl levým betonem. Ve 49. minutě hráč Poruby Antonín Honejsek trefil z levé strany horní tyčku. Stanislav Vrhel obdržel přihrávku a dostal se tak do protiútoku, ale puk za Bláhu nedotlačil. Domácí Matěj Chalupa vypíchl puk Razgalsovi. Kotouč se ale odrazil příliš daleko od něho a situaci dobře přečetl brankář Bláha. Dvouminutový trest dostal René Piegl a hosté si tak zahráli poslední přesilovku zápasu. Vojtěch Střondala našel hůl Tomáše Gřeše, který poslal puk za záda Soukupa. Dvě minuty před koncem třetí třetiny domácí odvolali gólmana, ale vyrovnat skóre se jim nepodařilo. V čase 59:51 dali hosté gól do prázdné branky střelou Petra Mrázka a utkání tak skončilo prohrou Kolína 2:4.

Další utkání odehrají Kozlové ve středu 24. ledna od 17:30. Hostit je bude HC Dukla Jihlava. Domácí utkání se odehraje v sobotu 27. ledna od 15 hodin proti Pardubicím B.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dnes jsme hrozně zklamaní z výsledku. Myslím si, že proti mužstvu, které je první v tabulce, to vůbec nebyl špatný výkon. Bohužel rozhodla efektivita. My jsme neproměnili šance, soupeř tu svou využil. Na závěr jsme mu nabídli lacinou přesilovku, kterou využil a ta rozhodla.

Jiří Režnar, trenér HC TR TORAX Poruba: Dnes to byl důležitý zápas. Neuhráli jsme to hokejově, ale jen vybojovali. Kluci měli doma náročný zápas se Zlínem. Jeli jsme sem, byla to dlouhá cesta a napověděla tomu ta první třetina. Nakonec jsme ty nohy rozjezdili a byl to těžký zápas.