24.01.2024
2:4

HC Dukla Jihlava vs SC Marimex Kolín

1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 10:43 Harkabus (Bilčík, Čachotský; 5/4), 31:53 Bilčík (Jungwirth; 5/5) – 07:08 D. Šedivý (Lang; 5/5), 23:28 Lang (Král, Kloz; 5/4), 51:39 Chalupa (Hampl; 5/5), 59:06 Skořepa (D. Šedivý, Ouřada; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Barek – Kráľ, Blažek. Diváci: 491. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:22 (12:10, 19:5, 11:7). Zblokované střely: 3:8. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Maláč – Bilčík, Strejček, Dundáček, Koštoval, Ozols, Kočí, Číhal – Čachotský, Toman, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jelínek – Štefančík, Pořízek, Jungwirth – Báťa, Rauš, Brož.

Hrenák – J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Häusler – Vrhel, Král, Chalupa – D. Šedivý, Skořepa, Lang – Síla, Kloz, Ouřada – Gajda, Moravec, Pajer.

První utkání za Kolín brankáře Dávida Hrenáka a útočníka Jana Kloze skončilo výhrou 4:2. Kozlům se tak podařilo ukončit šňůru čtyř porážek za sebou.

Úvodní vhazování vyhráli hosté a zamířili do útočného pásma, ale domácí je nenechali zakončit. Do velké šance se dostal najíždějící Cachnín, který byl před gólmanem Hrenákem úplně sám, ale na prudkou přihrávku nedosáhl. Skóre otevřeli Kozlové v osmé minutě utkání díky Danielovi Šedivému. Puk zastavený před brankovou čarou se pokusil neúspěšně vyhodit Strejček, ale odrazil ho pouze na hůl Šedivému a ten ho vstřelil do odkryté klece. Vedení Kolínu moc dlouho netrvalo. Po vyloučení Kryštofa Langa dokázali využít přesilovou hru domácí a srovnali skóre na 1:1. Autorem branky byl Tomáš Harkabus, který dostal přesnou přihrávku od Bilčíka. Při dalším vyloučení týmu SC Marimex Kolín měl příležitost Jelínek, ale puk za záda Hrenáka nedostal. První oslabení zápasu si zahráli také domácí vyloučením Jonáše Jungwirtha, které rozdělil konec první třetiny.

Pokračující oslabení si domácí tým pohlídal. Hned po konci oslabení Čachotský tvrdě prověřil Hrenáka z levého kruhu, ten ale ránu vytěsnil. Další oslabení Dukly se podařilo Kolínu proměnit. Kryštof Lang obdržel kotouč a tvrdou střelou trefil přesně k tyči. V dobré pozici zkusil vystřelit Richard Cachnín. Jeho střela vyletěla Hernákovi z lapačky, ale nikdo ji do brány nedorazil. O chvíli později Jonáš Jungwirth zavezl puk do pásma a přesnou přihrávkou našel Vlastimila Bilčíka. Ten vyslal skrytou střelu na gólmana Hernáka a domácí podruhé v zápase vyrovnali. Ve 33. minutě došlo k vyloučení na straně Kolína. Jihlava neměla žádnou větší šanci, ale po chybě domácího hráče s pukem ujel Vojtěch Síla. Jihlavští hráči se rychle vrátili a nedali mu možnost zakončit.

Ve třetí třetině domácí zvýšili tlak hlavně díky přesilovým hrám, které jim kolínští nabídli. Ti ale všechny jejich pokusy o změnu skóre zastavili. V čase 51:39 si Kozlové opět vzali vedení. Na přesnou střelu Matěje Chalupy byl Maláč krátký. Další tvrdá rána, tentokrát od Reného Piegla skončila na tyčce. Necelé tři minuty před koncem poslední třetiny Dukla odvolala svého brankáře Filipa Maláče. Tlak, který vyvinuli před brankou hostí Kozlové ustáli. Chybnou rozehrávku domácích vystihl Josef Skořepa a v brejku navýšil skóre na 4:2 do prázdné branky.

Čtvrté vzájemné utkání této sezóny proti Pardubicím B odehrají Kozlové na domácím ledě v sobotu 27. ledna již od 15 hodin. Přijďte je všichni podpořit!

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Samozřejmě jsme nesmírně šťastní, že jsme dokázali vyhrát. Neprocházíme totiž nejlepším obdobím. Měli jsme sérii porážek, kterou jsme potřebovali někde zastavit, proto jsme tak šťastní. Věděli jsme, že Dukla má sice trošku obměněný kádr, ale kádr výborný, který měl teď výborné výsledky. Věděli jsme, že musíme žrát led, padat po hlavě do střel a urvat zápas za každou cenu. To se nám povedlo, vezeme domů tři body.

Viktor Ujčík, trenér HC Dukla Jihlava: Ze zápasu a výsledku samozřejmě nadšení nejsme. V minulých zápasech jsme dokázali začít lépe, ale tentokrát jsme měli trošku vlažný vstup do zápasu a to se neslo celým zápasem. Gólman hostí měl pár výborných zákroků, kdy svůj tým dokázal podržet. My jsme dali z první přesilovky gól a pak už jsme si zase mysleli, že to půjde samo. V dalších početních výhodách jsme si nedokázali vytvořit další šance. Rozhodující bylo čtyřminutové oslabení, které soupeř zvládl a nalilo mu to krev do žil. Kolín poznal, že zde může udělat dobrý výsledek nebo zápas dotáhnout do prodloužení. Potom se mu povedla dobrá akce, rychlý protiútok zakončený parádní trefou k tyčce. Hosté hráli play off hokej o bytí a nebytí, my jsme na něj nedokázali přistoupit a proto jsme prohráli.