27.01.2024
1:4

SC Marimex Kolín vs HC DYNAMO PARDUBICE

0:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 37:33 Němec (Skořepa; 5/5) – 26:15 Hrádek (Zdráhal; 5/5), 40:42 Zdráhal (Mikyska, Lichtag; 5/4), 51:34 Nedbal (Mikyska, Kaut; 5/4), 54:53 Hrníčko (Kaplan, Zdráhal; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Juránek, Teršíp. Diváci: 1205. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Soukup – Sýkora, Kolmann, Piegl, J. Šedivý, Hampl, Němec, Naar – Vrhel, Kloz, Král – D. Šedivý, Skořepa, Lang – Síla, Morong, Ouřada – Gajda, Moravec, Pajer.

Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Bučko, Tvrdík, Kubíček – Kaplan, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Herčík – Lichtag, Rákos, Žálčík – Rouha, Fiala, Zeman.

Po vyhraném utkání s Jihlavou se Kozlům doma nedařilo a poprvé v sezóně nezdolali rezervu Dynama.

Utkání začalo ve vysokém tempu hlavně ze strany Pardubic. První šanci dostal Jakub Lichtag, který tečoval puk po střele spoluhráče. Jeho pokus byl nepříjemný, ale Soukup ho pokryl. Tempo rezervy Pardubic přibrzdilo vyloučení právě Jakuba Lichtaga za nesportovní chování. Tomáš Vomáčka si sáhl na puk po střele Petra Moravce, která skončila na jeho hrudi. V přesilové hře neměl Kolín žádnou další větší šanci. Hosté byli aktivnější, což potvrdil Karel Nedbal. Ten vyslal svižnou ránu, kterou Soukup zachytil do své lapačky. Ani další vyloučení pardubických Kolín nepotrestal. Největší šanci Kozlů měl Petr Moravec, který se z úniku pokusil dostat před Vomáčku, ale obrana Pardubic mu nedovolila ohrozit jejich brankáře. Ani jednomu týmu se v první třetině nepodařilo vstřelit branku.

Druhá třetina začala za stavu 0:0 a oba týmy se snažily tento stav změnit. Hosté nabídli Kolínu přesilovou hru, která trvala pouze půl minuty a domácí dostali trest za hráčskou lavici. Síly na ledě se tak vyrovnaly, a poté si zahráli krátkou přesilovku i hosté. Přesilovku pardubičtí nevyužili, ale hned nato v čase 25:15 dali branku. Skóre otevřel Michal Hrádek. Jeho střela z dálky prosvištěla až za záda Soukupa. Domácí Lang s Ouřadou jeli do přečíslení. Kryštof Ouřada vypálil, ale jeho pokus skončil jen na betonu hostujícího brankáře. Po vhazování v pásmu hostí se do levého kruhu dostal Štěpán Němec a zavěsil kotouč do sítě. Vstřelil tak vyrovnávající gól a svůj první gól sezóny. Současný trest za hrubost dostal domácí Vojtěch Síla a hostující Vojtěch Tvrdík. 39 vteřin před koncem třetiny došlo k oslabení kolínského mužstva opět za mnoho hráčů na ledě. Do posledního dějství základní hrací doby šel Kolín v oslabení za stavu 1:1.

Poslední třetina pokračovala přesilovou hrou hostí. Od zadního hrazení dostal do prostoru mezi kruhy přihrávku Jan Zdráhal, jenž osamocen před brankářem vystřelil a poslal hosty znovu do vedení. Ani další oslabení se Kozlům nepodařilo ubránit. Do dvoubrankového náskoku v 52. minutě poslal Dynamo Karel Nedbal. Po další kombinaci před domácí brankou zakončil přesně Dominik Hrníčko. Šance domácího Jakuba Šedivého skončila úspěšným zákrokem Tomáše Vomáčky. I další pokusy domácích hráčů se do sítě nedostaly a tým z Pardubic si tak odvezl domů důležité tři body.

Další utkání odehrajeme ve středu 31. ledna od 18:00 na ledě posledního Znojma. Nejbližší domácí utkání můžeme sledovat v sobotu 3.2. od 15 hodin se Zlínem.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Tak my jsme dneska chtěli navázat na středeční vítězství v Jihlavě. Bohužel se nám to nepovedlo. Soupeř byl lepší, zaslouženě vyhrál. My jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali. Soupeř využil přesilové hry, které jsme mu darovali tím, že jsme hráli v šesti. Soupeř po zásluze bere body a my musíme pracovat dál a zlepšovat se do příštích utkání.

Jan Starý, asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B: Musím říct, že jsme začali utkání dobře vstřelenou brankou, pak nevím, co se s námi stalo a začali jsme vymýšlet, začaly tam být ztráty. O ten vyrovnávací gól jsme si koledovali. Jsem rád, že nám pomohla přesilovka, i když to byl takový, nechci říct přehnaný signál, ale jsme rádi za to, že to v té přesilovce spadlo.