1:0

HC LERAM ORLI ZNOJMO vs SC Marimex Kolín

0:0, 1:0, 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 32:35 Beránek (Berger, Lichanec; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Polák, Kráľ. Diváci: 1369. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 30:24 (14:8, 11:8, 5:8). Zblokované střely: 16:12. Vhazování: 19:33. Průběh utkání: 1:0.

Sestavy

Kavan – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš – Sklenář, Čermák, Adámek.

Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Sýkora, Kolmann – Chalupa, Kloz, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Mucha – Síla, Morong, Lang.

Poslední lednové utkání se Kozlům nepodařilo. Se Znojmem prohráli díky jedinému gólu, který padl ve druhé třetině.

Čtvrté vzájemné utkání mezi Orly a Kozly začalo aktivním útokem Znojma, ale do střelecké příležitosti se nepropracovalo. Také kolínské šance měly daleko k úspěšnému zakončení. Domácí si vytvořili několik nadějných možností, ať už střelou Zahradníčka či Svobody, Soukup byl ale vždy pozorný a nedovolil domácím skórovat. Ke konci první třetiny se začala hra přiostřovat. Po špatné rozehrávce Kolína se dostal k puku kapitán Svoboda, přihrál Jenyšovi a ten prudce vystřelil, ale Soukup si to pohlídal a puk vyrazil. Obraně Znojma poté unikl Jan Kloz, avšak brankáře Kavana nepřekonal a poslal puk mimo branku. Ani jeden z brankářů v této třetině nepropustil puk za svá záda a do šaten šly týmy za stavu 0:0.

Orli vlétli do druhé třetiny opět aktivněji a Soukup si připsal další dva zásahy. Nabídnutá přesilová hra jim ale vůbec nevyšla, nedostali se k žádné střele. Další vyloučení v týmu hostí už domácím přineslo více šancí. Zahradníčkovo nahození tečoval mimo branku Matuš. Kolínští oslabení sice ubránili, ale necelou minutu poté se domácí přesto dostali do vedení 1:0. Vyraženou střelu Bergra mezi tři tyče dostal Petr Beránek. Kozlové se snažili o vyrovnání, nejblíže byl Síla, který uháněl sám na Kavana. Ten ale včas zasáhl. Ani větší tlak Kolína do konce druhé třetiny branku nepřinesl.

V páté minutě třetí třetiny si Kozlové zahráli přesilovou hru, usadili se v pásmu, ale znojemští akce Kolína přečetli a oslabení ubránili. Do dobré příležitosti k navýšení vedení se dostal Šťovíček, když se snažil usměrnit padající puk do sítě. Na druhé straně se Ouřada dostal do mezikruží a Kavan měl co dělat, aby situaci zachránil. Další vyloučení na straně Znojma přišlo v 50. minutě. Přesilovkový tlak Kolína ale Kavan zvládl. Minutu před koncem poslední třetiny odvolal Kolín brankáře a zkoušel štěstí v šesti. Všechny kolínské střely Znojmo zblokovalo a brankář Kavan si udržel čisté konto.

V sobotu 3. února Kozlové odehrají utkání na domácím ledě se Zlínem. Zápas bude již od 15. hodin a součástí bude charitativní akce O kapku lepší hokej.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Nedokázali jsme dát gól, a bez toho můžeme pomýšlet maximálně na bezbrankovou remízu. Koncovka nás trápí celou sezónu a dnes šlo z naší strany o střeleckou bídu. Neřekl bych, že domácí vyhráli úplně zaslouženě, zápasu by za mě slušela minimálně remíza, ale takový je prostě sport. Na druhou stranu, když Orli hráli u nás, byli také výborní a také to pro ně byla krutá prohra, takže dnes jsme si to vybrali my. Samozřejmě víme o kvalitě hráčů, kteří zde působí. Úplně speciálně jsme se na Znojmo ale nepřipravovali. Věděli jsme, že zde mají své střelce, na což jsme se zaměřili. Domácí využili jednu šanci, která nakonec rozhodla. Řekl bych ale, že tým splnil to co jsme si řekli před utkáním, chyběla tomu prostě jen ta branka.

Tomáš Jakeš, trenér HC Leram Orli Znojmo: Oba týmy věděly, o co hrají. Máme to složité my, mají to složité oni. Na konci tabulky je to hodně vyrovnané, a proto se hraje opravdu nadoraz. Prvních deset minut jsme se víceméně navzájem oťukávali, každý si udržoval svůj systém. Poté jsme začali být odvážnější, šli pomalu dopředu a čekali kdo udělá první chybu. Když se nám podařilo dostat se do vedení, musel Kolín hru více otevřít a my si museli dávat větší pozor. Nacházíme se na posledním místě, proto se snažíme tu situaci před námi kontrolovat. Jdeme od zápasu k zápasu, někdy je to sice těžší, ale dnes tomu určitě pomohlo domácí prostředí. Musíme nyní zabrat i venku a přivézt nějaké body.