Kozlové vstřelili nejvíce branek v sezóně a připisují si výhru nad Zlínem!

03.02.2024
8:4

SC Marimex Kolín vs PSG Berani Zlín

4:0, 3:2, 1:2

Branky a nahrávky: 04:03 Chalupa (Kolmann, Sýkora; 5/5), 11:09 Kloz (Ouřada, Mucha; 5/4), 11:35 Kolmann (Chalupa, Skořepa; 5/5), 16:17 Moravec (Ouřada; 5/5), 27:25 Kloz (Mucha, Král; 5/4), 29:17 Vrhel (K. Lang; 5/5), 31:54 Ouřada (Moravec; 5/5), 44:28 Moravec (Ouřada, Piegl; 5/5) – 29:55 M. Lang (Holík; 5/5), 39:50 Kindl (Sedláček, Warg; 5/4), 47:27 Novák (Werbik, Suhrada; 5/5), 58:19 Novák (Gago; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Jindra, Maňák. Diváci: 1195. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 35:45 (14:17, 11:14, 10:14). Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 37:36. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:4.

Soukup – Hampl, Němec, Sýkora, Kolmann, Piegl, Naar – Vrhel, Skořepa, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Morong, K. Lang – Pajer.

Huf (20. Kořének) – Zbořil, Suhrada, Čáp, Warg, Novotný, Riedl, Husa – M. Lang, Holík, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Süss, Kindl, Sedlák – Sedláček, Gago.

Poprvé v sezóně se Kolínu podařilo nastřílet 8 branek, získali důležité tři body.

Úvodní buly vyhrál Kolín a první střelu obstaral domácí Král, jenže jeho pokus mířil do boční sítě. Chybnou rozehrávku Kozlů málem potrestal Jan Süss, ale branku netrefil. Poté se dostal ke kotouči Kolmann a skvělou přihrávkou poslal do brejku Matěje Chalupu, jenž forhendem otevřel skóre zápasu. Další šanci domácích měl René Piegl, který trefil pouze břevno. Příležitost měli také hosté v podání Petra Holíka. Kotouč mu ale sjel z hole a Soukup se tak stihl včas přesunout. Vyloučení Zdeňka Čápa přineslo kolínským první přesilovou hru. Souhru v přečíslení zakončil Kryštof Lang, kterou Huf vyrazil před sebe. Ouřada s Muchou rychle zareagovali a vysunuli kotouč na nachystaného Jana Kloze. Ten dorazil puk do prázdné branky. Po půl minutě Josef Skořepa zavezl kotouč na útočnou polovinu, kde si ho vyměnil Matěj Chalupa s Petrem Kolmannem, který vypálil od modré a překonal Hufa. V čase 16:17 dostal Kozly do čtyřbrankového vedení Petr Moravec, jenž přesným pokusem pod břevno dostal puk za záda hostujícího brankáře. Druhé vyloučení na straně Beranů za krosček zařídil Vojtěch Riedl. Přesilová hra domácích pokračovala do druhé třetiny.

Druhá třetina začala střídáním brankářů na straně Beranů. Daniel Huf si vyměnil pozici s Michalem Kořénkem. Hosté pokračovali ve skoro celém dvouminutovém oslabení z první třetiny, které ubránili. Hra byla vyrovnaná a menší šance byly na obou stranách, ale ani jeden z týmů je nedokázal využít. Až domácí využili příležitost v přesilové hře v čase 27:24. Miroslav Mucha počkal v rohu kluziště na pohyb Jana Kloze, který si najel do brankoviště a následně poslal kotouč do šibenice brány. Po dvou minutách se opět kolínští dostali do útočné třetiny a šanci proměnil Stanislav Vrhel, jenž osamocen překonal Kořénka na zadní tyč. Následně Berani snížili vedení Kozlů střelou Martina Langa s asistencí Petra Holíka. Na 7:1 zvýšil domácí Kryštof Ouřada, který tečoval střelu Petra Moravce. Za vyhození kotouče mimo hru byl potrestán kolínský obránce Petr Kolmann. Nadějný pokus na snížení měl hostující tým v momentě, kdy byl kotouč sám před odkrytou brankou Soukupa. Ten ale rychle zareagoval. První využitou přesilovou hru Zlína proměnil Pavel Sedláček 11 vteřin před koncem druhé třetiny.

Do třetí třetiny vstoupily týmy za stavu 7:2. Hosté se snažili snížit, ale domácí v čele s brankářem Soukupem úspěšně čelili jejich střelám. Po výměně názorů mezi Matějem Chalupou a Michalem Gagem došlo k bitce. V čase 44:28 Kozlové znovu navýšili vedení. René Piegl v obranném pásmu získal kotouč, přihrál Ouřadovi a ten poslal do úniku Petra Moravce. Po třech minutách skóroval zlínský Martin Novák díky chybné rozehrávce Kolína. Za Kolín se snažil odpovědět Petr Moravec, který si našel odražený puk. Mířil do odkryté branky, ale Kořének se včas přesunul. Konec zápasu mírně zdramatizoval znovu Martin Novák, který snížil vedení Kozlů o čtyři góly.

Dohrávka 24. kola se odehraje na domácím ledě ve čtvrtek 8. února od 18 hodin. Hostit budeme páté Litoměřice.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dnes jsme sehráli, myslím si, že výborné utkání. Zlín je rozpočtově úplně někde jinde a my jsme věděli, že dneska prostě musíme za každou cenu vyhrát. Od první minuty jsme šlapali a využili jsme šance. Musím pochválit i Kubu Soukupa, který v první třetině chytil několik těžkých střel. Byl takovým strůjcem toho našeho úspěchu. Obrovskou bojovností a vůlí jsme to dotáhli do konce a jsme za to rádi. Samozřejmě vyhráli jsme pouze bitvu, ne válku. I ty příští bitvy musíme vyhrát, abychom to zachránili do další části.