Kolínu se podařilo otočit skóre a veze 3 body ze Sokolova!

12.02.2024
3:5

HC Baník Sokolov vs SC Marimex Kolín

1:0, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 04:39 Bernovský (Přikryl; 5/5), 20:35 Vracovský (Kverka, M. Rohan; 5/5), 57:28 Mlčák (Novotný, Rulík; 5/5) – 27:36 Ouřada (Chalupa, Vrhel; 5/4), 32:27 Lang (Mucha, Král; 5/4), 41:53 Ouřada (Naar, Síla; 5/5), 43:07 Štohanzl (Chalupa; 5/5), 48:53 Vrhel (Lang, Hampl; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Belko, Kokrment. Diváci: 638. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:30 (12:8, 9:15, 8:7). Zblokované střely: 13:12. Vhazování: 48:25. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.

Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Niko, Bulka – Vracovský, Kverka, Tomeček – Bernovský, Přikryl, Kružík – Osmík, Vrdlovec, Křemen – Novotný, T. Rohan, Šlechta.

Soukup – Hampl, Němec, Sýkora, Kolmann, Piegl, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Lang – Pajer.

Po nevydařené první třetině dokázali Kozlové otočit zápas na svou stranu a vstřelit 5 branek. K výhře pomohl gólem i Martin Štohanzl, který odehrál první zápas v dresu Kolína.

První třetina začala útokem hostí, a tak si domácí gólman Hamalčík připsal první zákrok. Útočnou hru Kozlů překazilo vyloučení Josefa Skořepy a následně Matěje Chalupy. Ve hře 5 na 4 se dostal do úniku kolínský Martin Štohanzl, ale zakončil mimo branku. Brankář Soukup zlikvidoval všechny střely Baníku a kolínští náročnou hru 5 na 3 úspěšně ubránili. Ovšem po několika vteřinách se Sokolov přeci jen dostal do vedení brankou Jana Bernovského po špatné rozehrávce Kolína. Šanci na vyrovnání měl Josef Skořepa a poté Matěj Chalupa, ale ani jeden z nich na domácího brankáře nevyzrál. Poté měli příležitost navýšit skóre sokolovští, ale Soukup puk nejprve vyrazil ramenem a poradil si i s následnou dorážkou. Ke konci první třetiny se po chybě domácích dostal do dobré pozice Matěj Chalupa, ale stav utkání se nezměnil.

Na začátku druhé třetiny zvýšil Baník vedení na 2:0. Tomáš Vracovský přesnou ranou překonal brankáře Soukupa. Na druhé straně se do šance dva na jednoho dostali Skořepa s Langem, který ale minul branku. Poté se opět do šance dostali domácí, ale Vojtěch Tomeček nedokázal vstřelit puk do sítě. První přesilovou hru zápasu si zahrál Kolín a v čase 27:36 se k odraženému puku před brankou dostal Kryštof Ouřada, který snížil vedení domácích. Další příležitost Kozlů měl Petr Moravec, ale Hamalčík puk vyrazil. Ve druhé přesilovce hostí se dostali do situace dva na jednoho domácí Vracovský s Osmíkem, ale Soukup dokázal pokrýt jejich zakončení. Kolín si ale převzal aktivitu a využil i tuto přesilovou hru. Hamalčík nejprve vyrazil střelu Muchy, před brankou se poté nejlépe zorientoval Kryštof Lang, který srovnal skóre. Další šanci měl Pajer, když se dostal do brejku, ale přestřelil. Po vyloučení Jana Hampla měli sokolovští aktivní přesilovku a doslova Soukupa zasypali střelami. Kolín byl pod velkým tlakem, ale dokázal se ubránit. Následná přesilová hra pro domácí byla po minutě přerušená a pokračovala do třetí třetiny.

Ve třetí třetině Sokolov dohrával přesilovou hru, která nezměnila stav. V čase 41:53 se ale Kolín poprvé dostal do vedení. Svou druhou branku zápasu vstřelil Kryštof Ouřada. Poté se k němu přidal Martin Štohanzl, který dal svůj první gól za Kozly. Utkání se začalo vyostřovat a docházelo k menším potyčkám mezi hráči. Souběžně vyloučeni byli Mlčák s Němcem. Po nahození před Soukupovou brankou se k puku dostal Vrdlovec, který minul horní část branky. Pátý gól hostí vstřelil ve 49. minutě Stanislav Vrhel. Pět minut před koncem základní části zápas okořenila bitka mezi domácím Osmíkem a hostujícím Hamplem. V čase 57:28 se podařilo Baníku snížit gólem Jana Mlčáka. Ke konci utkání zkusili domácí hru v šesti hráčích, ale stav skóre se již nezměnil.

Následující utkání odehrají Kozlové ve středu 14. února od 18:00 na domácím ledě. Hostit budou HC Frýdek-Místek. Utkání bude věnováno charitativní akci Hokej Srdcem.