Kozlové opět střelecky zazářili a připsali si vysokou výhru 7:0 nad Rysy!

7:0

SC Marimex Kolín vs HC Frýdek - Místek

2:0, 4:0, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 01:20 Z. Král (Kolmann, Mucha; 5/5), 03:37 Chalupa (Štohanzl, Kolmann; 5/5), 23:52 Mucha (Štohanzl, Z. Král; 5/4), 28:25 Skořepa (Vrhel, Chalupa; 5/4), 29:10 Lang (Šedivý, Naar; 5/5), 37:03 Mucha (5/4), 54:36 Chalupa (Sýkora, Vrhel; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Hucl – Beneš, Kotlík. Diváci: 1011. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Vhazování: 1:0. Průběh utkání: 7:0.

Sestavy

Soukup – Hampl, Němec, Sýkora, Kolmann, Piegl, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Z. Král – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Lang – Pajer.

Švančara (38. Král) – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola – Doktor, Veselý, Svačina – Hotěk, Marosz, Haas – Walega, Šuhaj, Krajc – Geidl, Macháček, Ramik – Martynek.

Kozlové oplatili Rysům vysokou porážku z posledního vzájemného zápasu a Jakub Soukup si tak připsal sedmou nulu v sezóně.

Úvod zápasu začal lépe pro domácí, kterým se podařilo hned ve 2. minutě otevřít skóre. Autorem branky byl Zdeněk Král s asistencí Petra Kolmanna. Poté v čase 3:37 zvýšil vedení domácích Matěj Chalupa střelou z pravého kruhu. Další šanci Kozlů měl Miroslav Mucha, který se dostal do úniku, ale nenašel prostor mezi betony Patrika Švančary. Po dvou inkasovaných gólech se frýdečtí dostali do tempa. Svačina nabral rychlost na pravé straně, nicméně střelu poslal pouze na Soukupovu lapačku. Ani střela Havránka a Haase se do sítě nedostala. Minutu a čtvrt před koncem první třetiny vyjel domácí brankář daleko z branky a odehrál puk mimo kluziště, za což vyfasoval trest dvě minuty. Přesilová hra hostí pokračovala do druhé třetiny.

Konec přesilové hry hostí z první třetiny se podařil Kozlům ubránit. Poté Rostislav Marosz v souboji mimo puk fauloval Skořepu a Kolín si tak zahrál svou první přesilovku utkání. Z pravého kruhu trefil odkrytý kout branky Miroslav Mucha a Kozlové šli do tříbrankového vedení. Další domácí šanci měl Chalupa s Vrhelem z přečíslení, ale do branky puk nedostali. Na druhé straně přichystal Doktor příležitost pro Veselého, ale Soukup se stihl rychle přemístit. V čase 27:41 nabídli hosté další přesilovou hru domácím, kteří ji opět dokázali proměnit. Chalupa z pravého kruhu našel před brankou Josefa Skořepu a ten nadvakrát dostrkal puk za záda Švančary. Po necelé minutě se prosadil Kryštof Lang. Ve 37. minutě šli hosté znovu do oslabení. Po polovině odehrané přesilovky dokázali Kozlové opět skórovat sólem Miroslava Muchy. Po vstřeleném gólu se na straně Frýdku-Místku vystřídali brankáři. Patrika Švančaru nahradil Jakub Král. Přesilovou hru si zahráli i hosté, ale opět jim ji přerušila přestávka.

Kozlové si s pokračujícím oslabením hravě poradili. Hostující Patrik Urbanec se natlačil do levého kruhu, ale Soukup byl na jeho střelu připraven. Stejně tak brankář Král si dokázal poradit s akcemi domácích. Frýdek-Místek sice zvyšoval tlak, ale hráči měli problém dobře zakončit. V čase 54:36 naopak kolínští zvýšili vedení po chybné rozehrávce Rysů. Vrhel poslal puk přesně na volného Matěje Chalupu, který se otočil čelem k brance a neomylně uklidil kotouč do jejího spodního rohu. Následující šanci domácího Miroslava Muchy překazil Urbanec. Další střela přiletěla zpoza pravého kruhu, ale kotouč se po odrazu od brankové konstrukce dostal do ochranné sítě. V poslední minutě třetí třetiny hákoval hostující Štěpán Havránek, ale kolínští puk udrželi na svých holích v ponechané výhodě až do konce utkání.

Nejbližší zápas se odehraje na ledě Prostějova v sobotu 17. února od 17 hodin.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Dnes jsme podali vynikající výkon. Myslím si, že po zásluze bereme všechny tři body a musím pochválit všechny hráče. Od začátku utkání tým šlapal tak, jak jsme si představovali. Byli jsme dobře připraveni na soupeře a myslím si, že jsme to utkání výborně zvládli a teď se připravit na další utkání a zvládnout ho.

Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: Ten zápas se zhodnotí jednoduše, nezvládli jsme jej, prohráli jsme sedm nula, nedali jsme tu tedy ani gól. Musíme na to rychle zapomenout. Za těch společných asi pětatřicet kol se nám tohle ještě nestalo, bohužel to přišlo v tu nejnevhodnější dobu. Takový je zkrátka hokej a my se z toho musíme otřást. Dnes nám nevyšly ani přesilovky, naopak jsme ve třech oslabeních inkasovali, zkrátka se to na nás sesypalo ze všech stran. Asi tady není moc co hodnotit a soupeři gratuluji k vítězství.