Kozlům se nepodařilo navázat na předešlé výhry, podlehli Jestřábům 2:3

3:2

LHK Jestřábi Prostějov vs SC Marimex Kolín

2:1, 1:0, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 06:18 Veselý (Hanousek, Krejčí; 5/5), 12:50 Veselý (Illéš, Doležal; 5/4), 38:51 Ostřížek (Fronk, Kubeš; 5/4) – 18:10 Kloz (Štohanzl, Král; 5/4), 47:05 Skořepa (5/5). Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Zídek, Polák. Diváci: 1312. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Sestavy

Pavelka – Hanousek, Šidlík, Poledna, Forman, Krejčí, Kubeš, Drtil – Doležal, Jáchym, Jiránek – Illéš, Hašek, Veselý – Slanina, Ostřížek, Burian – Fronk, Venkrbec, Maruna.

Soukup – Hampl, Němec, Gaspar, Kolmann, Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Skořepa, Lang.

Po čtyřech vyhraných zápasech se tentokrát Kolínu nedařilo. Na ledě Prostějova opět nezískali bod.

Kozlové začali hru aktivněji, když hned v úvodu několikrát prověřili brankáře Pavelku. Dorážka Kryštofa Langa skončila pouze u gólmana. Šance Štohanzla a Chalupy se do sítě také nedostala. Jestřábi se prosadili první akcí vedenou na brankáře Soukupa. Přesnou střelou k tyči skóroval bývalý kolínský hráč Jan Veselý. Po vstřelené brance se aktivita více přesunula na hole domácích hráčů. Dorážka Fronka s Venkrbcem projela těsně kolem tyče Soukupovy branky. V desáté minutě došlo k vyloučení hostujícího hráče Stanislava Vrhela za sekání. Prostějovští se k velké šanci nedostali, naopak Michael Gaspar s Kryštofem Ouřadou dobře přečetli hru, ale kotouč za záda Pavelky nedotlačili. Další přesilovou hru si domácí zahráli díky vyloučení Kryštofa Langa, kterou po dvaceti vteřinách dokázali proměnit. Vedení Prostějova zvýšil opět Jan Veselý. První oslabení na straně domácích přišlo po sekání Tomáše Jiránka. Burian v oslabení ujel, ale dostal se moc blízko k Soukupovi, a tak jeho střela nebyla tak nebezpečná. V čase 18:10 proměnili hosté přesilovou hru střelou Jana Kloze s asistencí Martina Štohanzla a Zdeňka Krále. Před koncem první třetiny došlo k dalšímu vyloučení v týmu domácích, které přerušila přestávka a pokračovalo se ve druhé třetině.

Pokračující oslabení Jestřábi ubránili. Příležitost domácího Illéše skončila vedle branky hostujícího brankáře. Možnost srovnat skóre měli hostující Ouřada se Sílou, ale proměnit nedokázali. Následné vyloučení týmu Prostějova nabídlo početní výhodu Kolínu, ale ten se do žádné velké šance nedostal. Na druhé straně měl možnost zvýšit vedení opět Illéš, na Soukupa ale nevyzrál. Další přesilovou hru Prostějova využil David Ostřížek za asistence Jiřího Fronka, který tak zvýšil vedení domácích před koncem druhé třetiny znovu o dva góly.

Na začátku třetí třetiny zavezl Hašek puk za kolínskou branku, našel Veselého, který ale hattrick nezkompletoval. Následně měli domácí výhodu přesilové hry, při které se Ostřížek dostal do střelecké příležitosti, ale Soukup rychle zasáhl. Naopak do brejku se dostal Štohanzl, ale Pavelku neprostřelil. To se podařilo v dalším úniku, když Josef Skořepa obelstil Pavelku, který si lehl a nemohl na střelu dosáhnout. Přestože se Kolín snažil o tlak, větší šance si vybudovali domácí. Soukup se ale nenechal překvapit ani jedním z prostějovských hráčů. Na druhé straně se dostal do protiútoku Matěj Chalupa, ale domácí bek si obětavě lehl na led a přihrávku chytil tělem. Ani Pieglova či Muchova střela se nedostala mezi tři tyče. Po oddechovém čase zkusil Kolín hru bez gólmana, ovšem po úniku Slaniny se vrhnul pod jeho nohy Miroslav Mucha, který chtěl zabránit gólu do prázdné branky, ale byl za to potrestán. Ve stejný čas dostal dvouminutový trest i Matěj Chalupa za nesportovní chování. Kozlové tak dohrávali zápas v počtu 5 na 3. Oslabení sice ubránili, ale neměli možnost stav utkání srovnat.

Ve čtvrtek 22. února odehrají Kozlové zápas v Třebíči, která je na čtvrtém místě v tabulce. Utkání začíná v 17:30.