Kozlové čtyřikrát v sezóně porazili Třebíč. Tentokrát rozhodl v nájezdech Matěj Chalupa!

1:2sn

SK Horácká Slavia Třebíč vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 55:51 Ferda (Štebih, Ondráček; 5/4), rozh. náj. Chalupa – 48:53 Kloz (Mucha, Lang; 5/3). Rozhodčí: Vrba, Květoň – Otáhal, Komínek. Diváci: 1114. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Sestavy

Mičán – Štebih, Baláž, Vodička, Furch, Poizl, Kříž, Bořuta – Vodný, Bittner, Psota – Dočekal, Malý, Ferda – M. Svoboda, Michálek, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Němec, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Ouřada – Síla, Morong, Lang – D. Šedivý, Skořepa, Gajda.

Náročné utkání na ledě Horácké Slavie Třebíč rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se dvakrát trefil Matěj Chalupa a přinesl tak Kolínu dva body.

Hned ve druhé minutě první třetiny byla hra ovlivněna vyloučením kolínského kapitána Petra Kolmanna za krosček, a tak dostali domácí výhodu přesilové hry. Kolín však své první oslabení zvládl a nemusel řešit žádnou větší svízelnou situaci. Za tentýž přestupek byl posléze potrestán další hráč Kolína, Stanislav Vrhel. Tentokrát již měli domácí větší šanci v podobě žabičky Dočekala před Soukupovou brankou. Jakub Soukup si se situací ale poradil a třebíčští tak nevyužili ani druhou početní výhodu. Kozlové zvýšili tlak, což vedlo k faulu na straně Třebíče. Brankář Mičák ale dobře viděl Chalupu, který byl sám před jeho brankou a udržel bezbrankový stav. Následně došlo opět k vyloučení na straně hostí, ale ani tuto příležitost domácí nevyužili. Do velké šance se následně dostal Michálek, před kterým byla odkrytá branka, ale poslal puk pouze na vnější stranu tyče. Střela Josefa Skořepy, který se dostal do zakončení, skončila pouze v lapačce třebíčského brankáře. Puk od Matyáše Svobody byl tečován do ochranné sítě. Žádná ze šancí na obou stranách tedy mezi třemi tyčemi neskončila a týmy šly do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začali větším tlakem hosté, ovšem do šance se po nedorozumění v kolínském týmu dostal domácí Dočekal, ale Soukup svým zákrokem zabránil úspěšnému dokončení akce. Další velkou příležitost otevřít skóre měl opět Martin Dočekal, když se dostal k dorážce puku, ale minul branku a trefil jen boční síť. Hra začala nabírat tempo, další únik před Soukupovu branku předvedl Matěj Svoboda, ale kolínský brankář uhájil svou svatyni před všemi pokusy hráčů Horácké Slavie. I gólman Třebíče zneškodnil šance hostí. Do dalšího oslabení se dostali znovu hosté díky podrážení Kryštofa Langa. Domácí si ale žádnou šanci nevypracovali. Ani pátou přesilovou hru třebíčští nedokázali zužitkovat. Stav utkání zůstal stejný jako na začátku.

Aktivnější Třebíč prověřila Soukupovy instinkty hned ze začátku poslední třetiny. V čase 47:45 byl vyloučen hráč domácího týmu Ondrášek za sekání. Půl minutu nato šli domácí do třech po dalším provinění. Kolínští si vzali oddechový čas a nachystali taktiku, jak na třebíčské vyzrát. Ta se vyplatila a střela Jana Kloze poslala Kolín do vedení. V pokračující přesilovce hostí se dostal do brejku Ferda a pokoušel se dostat puk do sítě. Tam ale nakonec skončil on s brankářem Soukupem. Podražení od Jana Hampla přinesla už šestou přesilovou hru pro Třebíč v tomto zápase. Dočekal byl blízko vyrovnání, ale ani nadvakrát nedokázal puk uklidit do sítě. Další kolínské oslabení na sebe ale nenechalo dlouho čekat. René Piegl faulem přerušil dobrou šanci Kučery. Sedmou přesilovou hru ale Horácká Slavie již zakončila brankou. Mužem, který vyrovnal skóre byl Radim Ferda. Domácí zvýšili tlak a snažili se zápas překlopit na svou stranu. Jakub Soukup měl plné ruce práce, ale další puk za svá záda nepustil a poslal tak týmy do prodloužení.

Prodloužení přineslo svižnou hru, šance měly oba týmy, ale ani jednomu se nepodařilo dát rozhodující branku. Utkání se tak rozhodlo až v nájezdech.

Po komplikované úpravě ledu došlo na samostatné nájezdy. V první sadě nájezdů se nerozhodlo, na každé straně padl jeden gól. U domácích se trefil Matyáš Svoboda a na straně Kozlů Matěj Chalupa. Vítěznou branku vstřelil do sítě opět až Matěj Chalupa v deváté sérii a připsal tak Kolínu druhý bod.

Předposlední domácí utkání v základní části Kozlové odehrají v sobotu 24. února. Zápas začíná netradičně již v 16 hodin, hostit budou HC Stadion Litoměřice.

Ohlasy trenérů

Jan Štastný, trenér SC Marimex Kolín: Vstup do utkání nebyl z naší strany vůbec povedený. Domácí určovali tempo hry a nám se nedařilo srovnat krok. V první třetině jsme měli tak jednu nebo dvě šance na skórování, což je docela málo. Druhá třetina měla stejný obrázek jako ta první. Soupeř byl v tu dobu lepší, ale nás podržel Kuba Soukup. Ve třetí periodě pak přišla přesilovka pro nás a dokázali jsme ji zužitkovat. Dnes nás však body nejvíce stála disciplína. Často jsme hráli oslabení a to poslední pro nás bylo obzvláště drahé. Domácím se podařilo zaslouženě vyrovnat, byli dnes lepším týmem. My jsme jen silou vůle, obětavostí a týmovým duchem, který nás pohání celou sezónu, dokázali získat další bod. Pro domácí to dnes bylo asi kruté, přeci jen fakt byli lepší, ale pro nás ty dva body mají cenu zlata.

Jaroslav Barvíř, trenér HS Třebíč: Věděli jsme, že nás čeká velmi silně ofensivní soupeř, za posledních 5 utkání nastříleli 20 branek. Do zápasu jsme chtěli hlavně dobře vstoupit a to se nám podařilo. Byli jsme aktivní, hráli jsme velmi dobře, vytvářeli jsme si plno šancí a určovali jsme tempo hry. I díky naší aktivitě jsme si dokázali vynutit tři přesilové hry, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. V druhé třetině to bylo velmi podobné, byli jsme aktivnější, ale vždy nás zastavil hostující gólman. Ve třetí třetině jsme se dostali do oslabení, dokonce i 5 na 3. Soupeř toho využil a skóroval první. Nakonec se nám podařilo srovnat asi až ze sedmé přesilovky, myslím že zaslouženě. Prodloužení a nájezdy jsou pak o něčem jiném. Nájezdy se nám už od začátku sezóny nedaří proměňovat. Musíme na nich stále pracovat, blíží se play-off a tam mohou být klíčové. Dnes si i přes to myslím, že jsme hráli velmi dobře. Týmu nemáme co vyčítat, hráli podle našich instrukcí. Snad jen ty neproměněné nájezdy.