Kozlové vybojovali vítězství opět v nájezdech!

24.02.2024
5:4sn

SC Marimex Kolín vs HC Stadion Litoměřice

0:0, 2:4, 2:0 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 32:02 Skořepa (Chalupa; 5/4), 36:02 Ouřada (Chalupa, Skořepa; 5/4), 51:03 Mucha (Štohanzl, Chalupa; 5/5), 51:13 Pajer (Síla, Štohanzl; 5/5), rozh. náj. Kloz – 26:54 Jebavý (Hrabík, Žmola; 5/5), 33:43 Plos (Korkiakoski, Sihvonen; 5/5), 38:07 Tomek (Kordule, Jícha; 5/5), 38:16 Kuťák (Svoboda, Ton; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Skopal – Jindra, Augusta. Diváci: 1351. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4.

Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Ouřada – Síla, Morong, Lang – D. Šedivý, Skořepa, Pajer.

Šatný – Jebavý, Krutil, Benda, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

V atraktivním utkání, bohatém na branky, se podařilo Kolínu dotáhnout dvoubrankové manko a poslat hru až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšní Jan Kloz a Matěj Chalupa. Jakub Soukup za svá záda nepustil jediný nájezd.

Hned v úvodu zápasu předvedl Kolín aktivní důraznou hru, kdy se Matěj Chalupa dostal do útoku. Jeho, i další střely ale Oliver Šatný zlikvidoval. Litoměřičtí odpověděli pokusem Pavla Korduleho, ale toho si pohlídal Jakub Soukup. Další velkou příležitost otevřít skóre měl Stanislav Vrhel, který se ocitl sám před Šatným, ale kotouč dobře netrefil. V sedmé minutě došlo k vyloučení na straně hostí, na trestnou lavici zamířil Kale Costa za hákování. V největší šanci kolínské přesilovky byl Matěj Chalupa, který zakončoval do prázdné branky, ale ležícího Šatného nepřekonal. Střela od Petra Kolmanna trefila pouze tyčku. Další akce Kozlů se týkala Stanislava Vrhela, který za brankou obral o puk hostujícího hráče a našel u tyčky Martina Štohanzla, který ale pozorného Šatného neprostřelil. Ani střely Lukáše Pajera a Vojtěcha Síly se za jeho záda nedostaly. Na druhé straně prověřil obezřetnost Jakuba Soukupa Michal Krutil, kdy jeho zakončení tečoval domácí hráč a puk se dostal do brankoviště. Dvacet vteřin před koncem první třetiny byl vyloučen hostující Přemysl Svoboda za držení. Během této krátké doby se ale Kolín do šance nedostal a výhodu přesilové hry si tak přenesl do druhé třetiny.

Druhá třetina pokračovala oslabením hostí. Skóre zápasu mohl otevřít Jan Kloz střelou zápěstím, ale těsně minul šibenici. Již v plném počtu hráčů střílel litoměřický Tomáš Tomek, ale puk trefil pouze do boční sítě. Další velkou šanci na straně Stadionu obstaral Svoboda, který zblízka střílel do betonu Jakuba Soukupa. Do oslabení se následně dostal Kolín vyloučením Jana Hampla za sekání. Sihvonenova střela trefila pouze brankovou konstrukci. Následně se ale Litoměřicím v čase 26:54 podařilo otevřít skóre. Po vyhraném vhazování se k Jiřímu Jebavému dostal kotouč a ten vymetl vzdálenější šibenici Soukupovy branky. V dalším oslabení Kolína, za podrážení Michaela Gaspara, ujel do brejku Matěj Chalupa, ovšem Šatného nepřekonal. Zvýšit vedení se mohlo podařit Lukáši Plosovi, který dostal přihrávku před branku, kde byl sám, ale Soukup si připsal další úspěšný zákrok. Hákování Michala Vitoucha potrestal 4 vteřiny poté gólem Josef Skořepa z dorážky za asistence Kryštofa Ouřady a Stanislava Vrhela. V čase 33:43 se Stadion opět dostal do vedení zásluhou Lukáše Plose. Josef Skořepa s Danielem Šedivým mohli vyrovnat, v situaci dva na jednoho, ale tentokrát puk za záda Šatného nedostali. To se podařilo až po dalším vyloučení litoměřického hráče Kale Costy, když poloprázdnou klec trefil Kryštof Ouřada. Ve 39. minutě šel Stadion potřetí do vedení, tentokrát díky střele Tomáše Tomka. Během 10 vteřin vedení Litoměřic potvrdil i Filip Kuťák, který našel skulinku mezi betony Jakuba Soukupa. Do poslední třetiny tak vstoupili hosté s dvoubrankovým náskoku. V samém závěru se ještě dostali do konfliktu kolínský Vojtěch Síla a litoměřický Patrik Husák. Oba tak začali třetí třetinu na trestné lavici.

Na začátku třetí třetiny si Kale Costa najel mezi kruhy, ale branku minul. Petr Kolmann na druhé straně tvrdou střelou orazítkoval již podruhé v tomto utkání konstrukci Šatného svatyně. Do dobré příležitosti se dostal ve 46. minutě po vyloučení Josefa Jíchy Matěj Chalupa, ale Šatný jeho ránu zneškodnil. Třetí přesilovou hru se Kolínu využít nepodařilo. O branku, která snížila vedení Stadionu opět o jeden gól, se postaral v čase 51:03 Miroslav Mucha, který tečoval střelu Martina Štohanzla od modré. O deset vteřin později se podařilo vyrovnat Lukáši Pajerovi, když Šatný nejprve chytil střelu od Štohanzla, puk mu ale vypadl a Pajer ho dostal za záda brankáře. Po vyrovnávající brance šly Litoměřice do tlaku, když se do velké šance dostal nejprve Filip Kuťák a několik minut poté Svoboda. Ani jeden ale skóre nezměnil. To se nepodařilo ani Renému Pieglovi, kterému nevyšlo zakončení zblízka po ledě. Dva slepené góly kolínských Kozlů v této třetině tedy rozhodly o tom, že utkání šlo do prodloužení.

Během pětiminutového prodloužení jsme viděli aktivní hru na obou stranách. Nejprve našel Jan Kloz na pravém kruhu Šedivého, ale neuspěl. V protiakci byl Josef Jícha, ani tomu samostatný únik a zakončení nevyšlo. Dobře to zkoušel i Kuťák, ale Soukup puk vyrazil lapačkou. O bodu navíc tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech se lépe dařilo domácím, když ve druhé sérii obelstil brankáře Šatného zkušený Jan Kloz a Kozlové se ujali vedení. Ve třetí sérii předvedl Matěj Chalupa kličku a zakončoval již do téměř prázdné brány. Hosté nedokázali odpovědět a kolínští si tak připsali vítězství.

Následující utkání odehrají Kozlové na ledě druhého Vsetína ve středu 28. února od 17:30.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Myslím si, že diváci viděli neskutečné utkání, ve kterém jsme tahali za kratší konec, ale vždycky jsme se nějakou nezměrnou bojovností dokázali do utkání vrátit a vygradovalo to ve 3. třetině, kdy jsme utkání dotáhli a počkali jsme si až na nájezdy a tak jsme rozhodli. Musím poděkovat všem hráčům a samozřejmě divákům.

František Ptáček, trenér HC Stadion Litoměřice: Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané. Z naší strany to bylo hodně podobné minulým zápasům. Bylo to aktivní pohybově i důrazem. Musíme ale zapracovat na zakončení, a to nejen v nájezdech, i když už moc času není. Minimálně v hlavě se dá ale přesvědčit, že můžeme být sebevědomější a mohlo by se nám povést střílet více gólů.