28.02.2024
4:2

VHK ROBE Vsetín vs SC Marimex Kolín

2:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 04:51 Ondračka (Matějček, Teper; 5/5), 15:46 Klhůfek (Holec, Hrňa; 5/5), 41:55 Bláha (Kern, Jenáček; 5/5), 59:11 Klhůfek (Rob, Smetana; 5/5) – 02:50 Štohanzl (Kolmann, Vrhel; 5/5), 40:47 Lang (Moravec, Kloz; 5/4). Rozhodčí: Maršálek, Šico – Kotlík, Teršíp. Diváci: 2340. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Zhukov – Smetana, Jenáček, Staněk, Teper, Kojo, Larsen, Ďurkáč, Ondračka, Hryciow – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Kratochvil, Hrňa – Bláha, Kern, Vaňo – Matějček.

Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Němec, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Síla, Kloz, Král – Lang, Moravec, Ouřada – D. Šedivý, Skořepa, Pajer.

Kolínským hokejistům zápas Na Lapači nevyšel a boj o play-off se rozhodne v posledním kole Chance ligy proti Slavii.

Úvodní buly patřilo domácím. Smetana se dostal jako první do zakončení, ale Soukupa nepřekonal. Poté, co převzali puk Kozlové se do šance probojoval Martin Štohanzl, který nekompromisně zakončil pod horní tyčku a otevřel skóre zápasu v čase 2:50. Vsetín ale rychle zareagoval a o dvě minuty později vstřelil vyrovnávající branku Štěpán Matějček. Domácí se drželi více na puku, i přesto se kolínský Síla dostal k tvrdé střele z levého kruhu. Brankář Zhukov puk zachytil do lapačky. V osmé minutě byl vyloučen hráč hostí Lukáš Pajer na dvě minuty za hru vysokou holí. Kozlové tlak domácích ustáli. Další šanci hostí obstaral Pajer se Skořepou, ale zakončit nedokázali. Slibnou pozici měl i Král, který též nedostal puk za záda Zhukova. Na druhé straně se ke střele dostal Pavel Klhůfek, který se nemýlil a blafákem dostal domácí poprvé do vedení. Jeho další příležitost nenašla prázdnou bránu.

I ve druhé třetině vyhráli vhazování domácí. Klhůfek svou šanci ale promarnil. Na druhé straně měl střeleckou příležitost Kryštof Ouřada, ale nedokázal přesně trefit puk do branky. Poté si první přesilovou hru zahráli hosté, ale nevypracovali si žádnou větší akci k zakončení. Následně se dostali k puku domácí, kteří delší dobu zamkli soupeře v pásmu a Kolín se spíše jen bránil. Po dalším buly se však hosté již osvobodili, ovšem jejich útočnou hru přerušilo vyloučení Jana Kloze ve 32. minutě. I druhé oslabení ale kolínští skvěle ubránili. Do konce druhé třetiny nedal žádný z brankářů šanci úspěšně zakončit a skóre se oproti první třetině nezměnilo. V samém závěru byl vyloučen domácí hráč, který svůj tým oslabil do třetí třetiny.

Třetí třetinu začali hosté v početní výhodě, kterou proměnil ve vyrovnávající gól Kryštof Lang. Minutu po konci oslabení si domácí opět vzali vedení střelou Štěpána Bláhy. V další přesilové hře Kolína měl hned šanci Štohanzl, Zhukov ale jeho střelu vyrazil. Zbytek oslabení vsetínští zvládli a dostali se do útočného pásma, kde prověřil nadvakrát Jakuba Soukupa Luboš Rob. V 52. minutě došlo k vyloučení na straně hostí, dvouminutový trest dostal René Piegl za nedovolené bránění. Po necelé minutě hákoval domácí hráč Jan Kern a síly na ledě se tak vyrovnaly. Kolínský Štohanzl z mezikruží orazítkoval branku Zhukova, poté měl další šanci Chalupa, který minul. Ještě ve vlastím oslabení ujel sám na branku Pavel Klhůfek, puk ale skončil před brankovou čarou pod betonem Jakuba Soukupa. Minutu a 25 vteřin před koncem základní hrací doby Kolín odvolal brankáře a zkoušel hru v šesti. K puku se ale dostal Pavel Klhůfek, který zakončil do prázdné branky a navýšil vedení Vsetína na konečných 4:2.

Poslední utkání základní části odehrají Kozlové v pátek 1. března od 18:00. Jejich soupeřem bude HC Slavia Praha. A bude se hrát o všechno, kdo vyhraje postoupí!