Kozlům se poslední zápas nevydařil a tím pro ně letošní sezóna skončila

01.03.2024
2:5

SC Marimex Kolín vs HC Slavia Praha

1:1, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 03:22 Moravec (Síla, Sýkora; 5/5), 52:48 Chalupa (Piegl, Mucha; 5/5) – 03:13 Beran (5/5), 23:58 Beran (Guman, Holý; 5/5), 27:59 Havrda (Brož; 5/5), 36:16 Žovinec (Polák, Kajínek; 4/5), 59:39 Kulda (Brož, Žovinec; 5/5). Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Beneš, Maňák. Diváci: 2249. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Němec, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – D. Šedivý, Skořepa, Lang.

Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Knotek, Slavík, Všetečka – Havrda, Polák, Slavíček.

Poslední utkání základní části zvládl lépe hostující tým, který si tak zajistil účast v předkole play-off. Kolín skončil se 67 body v tabulce na 12. místě.

Úvodní buly vyhrála Slavie, ale Kozlové získali puk a jako první se vrhli do útoku. Jejich akci ale překazil brankář Hölsä. Poté se do šancí dostali hosté, z nichž v čase 3:13 úspěšně zakončil Matěj Beran a otevřel tak skóre zápasu. Kolínští ale ihned odpověděli střelou Petra Moravce s asistencí Vojtěcha Síly a Davida Sýkory. Hrálo se ve velkém tempu. Další příležitost Kozlů skončila pouze vedle branky. V 11. minutě byl vyloučen domácí hráč Martin Štohanzl za hákování a Pražané si tak zahráli první přesilovou hru, kterou však proměnit nedokázali. Poté se snažili o tlak, ale Soukup byl stoprocentní. Ke konci třetiny měli více šancí slávisté, ale chybělo jim dobré zakončení. Do šaten šly týmy za stavu 1:1.

Druhou třetinu tlačil Kolín hned ze začátku, Hampl vyzkoušel pozornost Hölsäho. Poté se k puku dostali hosté a Soukup vyrazil střelu od modré, ale slávisté pokračovali v tlaku a ve 24. minutě se dostali opět do vedení. Autorem branky byl opět Matěj Beran. Ve 26. minutě došlo k souběžnému vyloučení na 2 minuty. Vojtěch Síla dostal 2 minuty navíc a hosté si zahráli další přesilovou hru. Kozlové oslabení ubránili, ale po 20 vteřinách se hostím podařilo navýšit skóre dorážkou Maxima Havrdy. Dalším vyloučeným na straně domácích byl Stanislav Vrhel za podrážení. Ani tato přesilová hra neskončila brankou. Poté se Kolín dostal do brejku, ale hostující obránce tuto akci překazil. Ve 36. minutě byl vyloučen slávistický Robin Všetečka. Kolínští si nevypracovali žádnou větší příležitost, naopak Slavie zvýšila své vedení v oslabení. Dušan Žovinec se přesně trefil do šibenice. Do konce druhé třetiny vyvíjeli větší tlak hosté.

V páté minutě třetí třetiny měl Kolín šanci, když finský brankář Hölsä už ležel, ale dorážka do odkryté branky nevyšla. Poté přišlo vyloučení hostujícího týmu HC Slavia Praha za sekání. Domácím ale přesilová hra vůbec nevyšla. Ani následující přesilovka neskončila potřebnou brankou. Hra se přiostřovala a docházelo k častým šarvátkám. Při jedné z nich si odjeli odpočinout na trestnou lavici Vojtěch Síla s Maximem Havrdou. V čase 52:55 se Kolínu podařilo snížit na 2:4, kdy dostal puk za záda brankáře Hölsäho Matěj Chalupa s asistencí Reného Piegla. Další oslabení hostujícího týmu zařídil Dušan Žovinec za vyhození puku mimo hrací plochu. Domácí se snažili kombinovat, ale puk mezi tři tyče nedostali. Dvě minuty před koncem si kolínští vzali oddechový čas, po kterém odvolali brankáře Jakuba Soukupa. Tlak na slávistickou branku přerušilo další souběžné vyloučení na obou stranách. Poté se Slavia dostala ze sevření a Edgars Kulda trefil prázdnou branku, a tím potvrdil výhru hostí 5:2.

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín: Teďka jsme hodně zklamaní, protože jsme chtěli urvat pro diváky play-off, ale dneska to nebyl náš den. Musím zase ocenit hru Slavie, která tady podala výborný výkon. My jsme svoje šance neproměnili. Ve druhé třetině jsme hloupými chybami darovali náskok soupeři a ve třetí třetině už si to pohlídal. Jsme smutní z výsledku dnešního zápasu. Na zimáku byla skvělá návštěva a perfektní atmosféra. Všem fanouškům za podporu v celé sezoně moc děkujeme.

Aleš Totter, trenér HC Slavia Praha: Tak jsem strašně rád, že jsme si vítězstvím vlastně ve Frýdku zajistili záchranu. Dneska přímým soubojem s Kolínem jsme si zajistili play-off. Vždycky je taková výhra cennější, než když vám pomůžou nějaký ostatní výsledky. A ten tým si to hraje od 13.ledna. Za to, jak se kluci semkli si to opravdu zaslouží. Dneska nám strašně pomohli naši fanoušci tady dneska, to bylo jako kdybychom hráli doma na Slavii.