Dva Ouřadovy góly zařídily Kozlům výhru v 17. kole Chance Ligy

28.10.2023
2:0

SC Marimex Kolín vs HC DYNAMO PARDUBICE

1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 10:15 Ouřada (Pinkas; 4/4), 34:57 Ouřada (Dlouhý; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Dědek, Maňák. Diváci: 1091. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 23:34 (8:8, 10:16, 5:10). Zblokované střely: 8:10. Vhazování: 16:34. Průběh utkání: 2:0.

Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Gaspar, Naar – Pajer, Koukal, Král – Dlouhý, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Skořepa.

Honzík – Zdráhal, Nedbal, Bučko, Kubíček, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Pochobradský – Rouha, Zeman, Lichtag.

Kryštof Ouřada v sobotním utkání proti rezervě Dynama vstřelil dva góly a jako jediný střelec zápasu obstaral Kozlům jejich šestou výhru v letošním ročníku české druhé nejvyšší soutěže – 2:0 proti Dynamu Pardubice B. Jakub Soukup si připsal své třetí čisté konto v této sezóně.

Ouřada úřadoval

Zápas začal velkou aktivitou na obou stranách a oba týmy se dostaly k několika střelám. Bylo to však až v 7. minutě, kdy si jeden z týmů dokázal vytvořit souvislejší tlak. Kolínští v přesilovce kombinovali v útočném pásmu, ale skórovat se jim nepovedlo.

V čase 10:15, pouze 10 vteřin po vhazování po faulu kolínského odchovance v dresu Pardubic Daniela Herčíka otevřel gólový účet zápasu Kryštof Ouřada a Kozlové se od té chvíle už neohlédli zpět.

Matěj Pinkas, který si připsal svůj první bod, našel přihrávkou do rohu Kryštofa Ouřadu, který vybruslil před branku a krásnou individuální akci na dvakrát překonal brankáře hostů, Davida Honzíka.

#91 podruhé a bitka

Jeden gól by Kolínským v dnešním zápase bohatě stačil, ale Kozlové, kteří kontrolovali hru po většinu utkání, vůbec nepolevili.

Kromě střely, která skončila na boční síti branky a několika nahození, která skákala okolo Soukupovy branky se Pardubičtí nedostali do žádné větší šance, jak po zápase zmiňuje i trenér Dynama, „Domácí nás k ničemu nepustili, neměli jsme žádné vyložené šance ani tlak.“

Na druhé straně se na konci 35. minuty opět prosadil Kryštof Ouřada a poslal Kozly do dvoubrankového vedení.

Nahrávajícím byl tentokrát Adam Dlouhý, když si připsal svůj čtvrtý bod v sezóně (2+2). Ten si vyměnil puk s Ouřadou a poté mu nerýsoval perfektní přihrávku před odkrytou branku.

Ani ne o pět minut později však hráče s nejvíce individuálními šancemi mezi Kozly tvrdě atakoval Marek Voženílek. Byl mu udělen trest na 5 minut a do konce utkání. Nedovolený zákrok dostal reakci také od Ouřadových spoluhráčů. Do bitky bránit svého spoluhráče se vrhl devatenáctiletý Matěj Pinkas, rozhodčí ho nakonec od Jakuba Lichtaga odtrhli.

Perfektní den pro Jakuba Soukupa

Jakub Soukup sice nemusel čelit mnoha velkým šancím, ale hráči Dynama testovali jeho pozornost v průběhu celého zápasu, když musel čelit 34 střelám.

Poradil si třeba i se střelou nejproduktivnějšího hráče rezervy Pardubic, Tomáše Urbana, z levé strany nebo když si o 3 minuty poradil opět s Urbanem a jako první si našel skákající puk v předbrankovém prostoru.

Pro nejvíce vytěžovaného brankáře Chance Ligy to bylo již třetí čisté konto, což je nejvíce mezi všemi brankáři v druhé nejvyšší soutěži. V 15 zápasech odchytal 905 minut, o 83 více než druhý Adam Beran. V těchto 15 zápasech zaznamenal 387 zákroků, což je také nejvíce ze všech brankářů.

Ocelová obrana

Pro Kozly toto bylo již 4 utkání, ve kterém neinkasovali ani jednou. Na rozdíl od ofenzivní stránky hry, se kterou se Kozlové stále potýkají, když mají nejméně vstřelených branek, Kolínští podávají skvělé defenzivní výkony. V 17 zápasech inkasovali pouze 37, méně má pouze Poruba, Přerov a Sokolov.

I přestože Pardubičtí měli 34 střel a jednoznačně přestříleli Středočechy tak hra na ledě působila jinak. Díky agresivní a velmi aktivní obraně domácích se hosté dostávali pouze k nahozením.

Dobrou obranu Středočechů komplimentoval i trenér hostů, „domácí zahráli skvěle do obrany a my nemáme žádný bod, ale je to spravedlivý výsledek.“

I ve 4. zápase druhé čtvrtiny sezóny k vynikajícímu výkonu velmi dopomohla dobrá oslabení, ve kterých se Kozlům už od začátku sezóny daří. Proti Pardubicím ubránili všechny 4 vyloučení a zlepšili si tak svou úspěšnost v oslabeních na 90,91%.

Jak jsou na tom Kozlové?

Kozlové po šesti prohrách v řadě poprvé vyhráli a připsali si svou šestou výhru v tomto ročníku.

Do tabulky tak zaznamenali tři velmi cenné body, díky kterým se bodově dotáhli právě na rezervu Pardubic s 18 body. Pardubičtí však mají jeden zápas v rukávu, když se hned jejich první utkání odložilo.

První je stále Poruba, která porazila Slávii 3:1 a vyhrála popáté v řadě. Poslední je Frýdek-Místek se 7 body po prohře 0:1 se Zlínem.

Co čeká Kozly dál?

V neděli mají hráči Kolína úplné volno. Na led se do tréninku vrací v pondělí a další utkání je čeká ve středu 1. listopadu ve Znojmě od 19:00.

Trenér SC MARIMEX Kolín Petr Martínek: Jsme nesmírně šťastní, že se nám podařilo po delší době získat tři body. Už z Jihlavy jsme bod přivezli, takže jsme už tam trochu přerušili nepříznivou sérii. Věděli jsme, že Pardubice jsou velmi silné, ale dneska musím kluky obrovsky pochválit za jejich výkon, který byl disciplinovaný a poctivý. Takhle musíme hrát, aby se štěstěna obrátila na naši stranu. Chyby tam samozřejmě byly, ale udělali jsme jich méně, vstřelili dva góly a bereme tři body. Doufám, že na to navážeme v dalších zápasech. Do reprezentační přestávky nás čekají ještě dva zápasy – věřím, že uděláme všechno pro to, abychom získali co nejvíce bodů.

Trenér Dynama Pardubice B Richard Král: Dnes jsme sice opticky měli více ze hry, ale vůbec jsme dnes nechtěli jít do před brankového prostoru, do těch míst, kde to trošičku bolí. Domácí nás k ničemu nepustili, neměli jsme žádné vyložené šance ani tlak. Domácí zahráli skvěle do obrany. Nemáme žádný bod, ale je to spravedlivý výsledek.