23.08.2023
4:1

PSG Berani Zlín vs SC Marimex Kolín

0:1, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 2. Vrhel – 31. Köhler (Lang, Čáp), 43. Süss (Köhler), 48. Köhler, 59. Werbik

Berani Zlín: Kořének (Huf) – Čáp, Mikel, Reidl, Suhrada, Zbořil, Novotný, Hrbas, Husa, Pospíšil, Kindl, Süss, Lang, Vlach, Sodovikov, Novák, Werbik, Sedláček, Huhtela, Köhler, Gago, Sedlák Trenér: Miloš Říha

SC Marimex Kolín: Bartošák (Tichý)– Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Sýkora, Naar, Klinecký – Dlouhý, Skořepa, Král, Chalupa, Vrhel, Ouřada, Síla, Koukal(C), Pajer, Šedivý, Morong, Gajda Trenér: Jan Šťastný

První zápas na Letních hokejových hrách se Kolínu nevyvedl. Svěřenci Jana Šťastného sice už po první minutě vedli. Avšak ve druhé částí účastník baráže o extraligu z minulého ročníku vyrovnal. A ve třetí třetině obrat dokonal. Kozlové tak druhý zápas odehrají ve čtvrtek 24. srpna od 14:00 proti poraženému v duelu Dynamo Pardubice B a Jastrzebie GKS.

Tým Kolína k prvnímu zápasu Letních hokejových her nastoupil se sestavou velmi podobnou té, která si připsala výhru v zápase proti Banské Bystrici. Změna však proběhla v brance, kde první polovinu utkání odchytal hradecký Patrik Bartošák, tu druhou Jakub Tichý. Do sestavy se vrátili také Matěj Morong a Matěj Chalupa.

Stejně jako v předchozích zápasech Kolínští do zápasu vstoupili velmi aktivně. I přestože první střelu na branku měli Berani, tak Kozlům stačila pouhá minuta a jedenáct sekund na to, aby se ujali vedení. Podruhé v sezóně se prosadila nová posila Kolína, Stanislav Vrhel, když nenápadnou střelou překonal Michala Kořénka. I přes tlak domácího Kolína a šance na obou stranách jsme gól v první třetině neviděli. Vyloučen do konce zápasu byl zlínský Pavel Sedláček, který si vysloužil trest za vražení na hrazení.

V prvních minutách druhé části se ke střelám dostávali převážně hráči Zlína. Jejich tlak vyústil v chybu střídačky Kozlů a na trestnou lavici zamířil Zdeněk Král, aby odpykal trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Zlínští tak dostali šanci srovnat skóre zápasu, a tu využili, když se po nahozeních Zdeňka Čápa a Martina Langa k dorážce dostal Bedřich Köhler, který puk dorazil za záda Patrika Bartošáka. Ve druhé polovině druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nedokázal prosadit.

Do třetí periody se šlo za nerozhodného stavu, už za necelé dvě minuty však Zlín využil přesilovku 5 na 3. Po několika přihrávkách se puk dostal na hůl Jana Süsse, který už jen zakončil do odkryté branky. Netrvalo to ani pět minut a Zlínští zdvojnásobili svůj náskok zásluhou už podruhé Bedřicha Köhlera, když od modré trefil horní roh branky Jakuba Tichého. Kozlové zkusili hru bez brankáře, ale to vedlo jen k dalšímu gólu Zlína, který vstřelil Nicolas Werbik.