Autor: Daniel Krátký | Foto: Martin Voltr

Druhá porážka v řadě. Kozlové padli s Přerovem 1:4

02.11.2022
1:4

SC Marimex Kolín vs HC ZUBR Přerov

0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 34. Veselý (Král, Niko) – 20. Macuh (Goiš, Kudělka), 27. Jakub Svoboda (Kudělka), 39. Kudělka (Süss, Jakub Svoboda), 53. Kubeš (Březina, Pechanec) . Rozhodčí: Grygera, Květoň – Beneš, Pěkný.. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Střely na branku: 40:41 (12:12, 15:16, 13:13). Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 34:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Cibák – Veselý, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Jankovský, Matějček, Lang – Síla, Morong, Šedivý.

Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Kubeš, Krisl, Ševčík, Gréč – Jakub Svoboda, Süss, Kratochvíl – Indrák, Ministr, Doležal – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Dvořák.

Kolínští hokejisté zapsali druhou porážku v řadě. Po Třebíči nestačili svěřenci Jana Šťastného na Přerov, jemuž na svém ledě podlehli 1:4. O výsledku zápasu rozhodly zejména početní převahy, jelikož Zubři využili hned tři, zatímco Kozlové pouze jednu.

Kozlové do duelu s Přerovem vstoupili i s novou posilou – finským útočníkem Markusem Korkiakoskim. Do sestavy se navíc vrátil i Jakub Sklenář. V úvodních minutách sledoval zajímavě naplněný stadion několik zajímavých akcí domácí, nicméně v brance Přerova stál Michal Postava, který opět podával velmi dobrý výkon. Vyloučeními protkaná první třetina nakonec našla svého vítěze v samotném závěru, čtyřicet sekund před první sirénou před bránou velmi dobře zapracoval Rok Macuh, jenž dostal střelou do odkryté brány Zubry do vedení.

Ve druhé třetině se zpočátku snažili dostat k vyrovnání domácí, jenže ti neuspěli. A tak se nakonec v přesilovce dočkali hosté. Jakub Svoboda si nabruslil do dobré pozice a neskutečnou ránou nedal Soukupovi v brance šanci. Přerovští byli rázem obrovsky na koni a tlačili se za další brankou. Té se nicméně nedočkali. O snížení domácích se totiž po několika šancích postaral střelou z první v přesilovce Jan Veselý. Jenže rozdíl jediné branky do konce prostřední třetiny nevydržel. O zvýšení náskoku se opět v přesilovce postaral svým příklepem Tomáš Kudělka.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Kozlové z Kolína, jenže ani v tlaku v úvodu třetí dvacetiminutovky se svěřenci Jana Šťastného neradovali. Jejich šance s přehledem likvidoval brankář Michal Postava, který doslova deptal domácí útočníky. A když poté v 53. minutě zvýšil na 4:1 pro Přerov zadák Jakub Kubeš, vypadalo to s Kozly opravdu špatně. Kolín se v závěru nezmohl ani ke snížení, obrovskou možnost Štěpána Matějčka vychytal perfektně Michal Postava. A tak Kolín padl podruhé v řadě. Šanci vrátit se na vítěznou vlnu dostanou Kozlové v sobotu v Praze, kde vyzvou Slavii.

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): Bylo to takové rozhárané utkání s mnoha fauly na obou stranách. I přesilovky nebyly ani z jedné strany moc povedené, i když my dvě využili. Dvě třetiny to byl opravdu takový zvláštní a rozkouskovaný hokej, ve třetí třetině se nám pak podařilo odskočit na dvě branky, a to už rozhodlo. Domácí se ještě pokusili nátlakovou hrou něco změnit, ale celkově to byl výborný výkon Michala Postavy a celého týmu.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): V prvé řadě musím pogratulovat soupeři ke třem bodů a výbornému výkonu. Bylo to jedno z nejlepších mužstev, které se v Kolíně představilo. Dá se říct, že na ledě bylo dneska jen jedno mužstvo, dá se říct, že my na něm neexistovali. Z naší strany to byl jeden z nejhorších výkonů v naší soutěži. Chceme se tak omluvit divákům. Nevíme, proč se tak stalo. Soupeř nás v utkání k ničemu nepustil, my měli snad jen tři pasáže, kdy jsme si vytvořili nějaké šance. Dneska to byla z naší strany křeč a zmar. Mrzí nás, že jsme více nekousali, víc nežrali a byli odevzdaní. A to není přípustné. Musíme se rychle probrat a tvrdě pracovat.