Autor: Daniel Krátký | Foto: Markéta Křížová / LHK Jestřábi Prostějov

Poprvé v sezoně bez vstřeleného gólu. Kolín v Prostějově padl 0:2

24.10.2022
2:0

LHK Jestřábi Prostějov vs SC Marimex Kolín

1:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Jiránek (Venkrbec, Jáchym), 58. Burian (Maruna). Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:17 (15:5, 20:7, 9:10). Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 26:18. Průběh utkání: 2:0.

Brízgala – Hamšík, Valenta, Benda, Malák, Pěnčík, Poledna – Jiránek, Jáchym, Burian – Hašek, Vlach, Jansa – Maruna, Venkrbec, Kysela – Přibyl, Čmiel, Mrva.

Soukup – Piegl, Čáp, Naar, Niko, Aubrecht, Cibák – Veselý, Nedvídek, Král – Ouřada, Moravec, Pajer – Jankovský, Matějček, Urban – Síla, Morong.

Kolínští hokejisté v nové sezoně pokaždé dokázali vstřelit v zápase alespoň gól. Až doposud. V 15. kole ale Kozlové poprvé vyšli střelecky naprázdno. Na ledě prostějovských Jestřábů nestačil k bodovému zisku ani vynikající výkon gólmana Jakuba Soukupa. Kolín padl v Prostějově 0:2.

Do utkání na ledě Prostějova vyrazili Kozlové bez sedmičky marodů, opět s Patrikem Urbanem a znovu pouze s jedenácti útočníky. Start duelu patřil domácím, kteří si vytvářeli šance a tlačili se před Soukupa. Kolínská defenziva kapitulovala v 5. minutě, v přesilovce Jestřábi otevřeli skóre zásluhou Tomáše Jiránka, který ze slotu zakončoval z jedničky rychlou kombinaci domácích –⁠ 1:0. I v dalším průběhu první dvacetiminutovky byli Hanáci aktivnější, avšak dalšího gólu se nedočkali.

V prostředním dějství chtěli Kozlové zlepšit svůj výkon, vždyť v prvních dvaceti minutách vyslali na Adama Brízgalu v brance Jestřábů pouze tři střely na bránu a šest mimo. Jenže to se nepovedlo. I nadále byl Prostějov lepším a střelecky mnohem lepším týmem. Jenže Kolín měl v brance Jakuba Soukupa, který podával neskutečný výkon, mezi tyčemi trápil prostějovské střelce. Jen díky němu byl i po dvou třetinách rozdíl jednobrankový.

A tak měli Kozlové do třetí třetiny jasný cil. Srovnat. I výkon svěřenců Jana Šťastného byl dle toho znát. Kolín celkově zlepšil svůj výkon, dostával se do šancí, jenže kotouč do sítě dotlačit nedokázal. Adam Brízgala v brance se tak nakonec mohl radovat z vychytané nuly. To i proto, že v závěru trefil prázdnou bránu Vilém Burian. Kozlové tak v Prostějově už 120 minut nedokázali vstřelit gól, stejně jako v rozhodujícím zápase předkola play-off zde padli, aniž by vstřelili branku. 0:2. Za zmínku nicméně stojí fair-play gesto Zdeňka Krále, který odvolal vyloučení soupeře poté, co přiznal svou teč.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Konečně jsme dnes bodovali za tři body, ale díky naší koncovce jsme si to dělali složitější. Musím poděkovat všem hráčům, kteří přišli na výpomoc, protože k bodům hodně přispěli. Třešničkou byla samozřejmě nula Adama Brízgaly. K bodům jsme šli trnitou cestou, ale někdy je taková výhra cennější.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Od první do poslední minuty jsme byli horší, ve hře o body jsme se drželi jen díky Kubovi Soukupovi, který si zaslouží absolutorium. Hráli jsme hrozně špatně, nedokážeme si vysvětlit, že po dvou výborných domácích výkonech jsme předvedli takovou s prominutím blamáž. Je to hokej, na utkání jsme nebyli správně nastavení, a nakonec ho nezvládli. Musíme udělat všechno pro to, abychom to ve středu odčinili, pevně věřím, že se všichni dáme dohromady, srovnáme svoje hlavy a podáme podstatně lepší výkon.