A-tým
27.09.2022
Autor: Daniel Krátký

PREVIEW: Atraktivní sváteční hokejový večer! Kozlové přivítají Slavii

clanek-1
28.09.2022
–⁠:–⁠

SC Kolín vs HC Slavia PrahaPo porážce v Přerově mají Kozlové za cíl vrátit se na vítěznou vlnu. Zejména v defenzívě okleštěné sestavě totiž Kolín na Hané padl 2:4. Nyní mají Středočeši možnost zabojovat o výhru proti pražské Slavii, které naposledy vynulovala béčko Pardubic. Kdo odejde ze svátečního duelu jako vítěz? Zápas Kolína proti Slavii startuje na zimním stadionu v Kolíně v 18:00.

Aktuálně z A-týmu

V posledním zápase Kozlové poprvé v sezoně padli. A to na ledě Přerova, na Hané svěřenci hlavního trenéra Jana Šťastného i trenéra Petra Martínka padli po tuhém boji 2:4. „Pětačtyřicet minut jsme v Přerově vedli, jenže domácí si vytvořili velký tlak. Bohužel jsme udělali i zbytečný faul a v následné přesilovce inkasovali,“ mrzí Petra Martínka.

Trenér Kozlů lituje rovněž nevyužitých příležitostí na ledě Zubrů. Vždyť Kolín v zápase hned dvakrát vedl, přesto nebral ani bod. Ve třetí třetině domácí srovnali a poté rozhodli. „Zkoušeli jsme i hru bez brankáře, ale neproměnili jsme námi vypracované šance,“ lituje Petr Martínek. Na svatého Václava očekává zimní stadion v Kolín atraktivní souboj Kozlů s pražskou Slavii. „Chceme pokračovat na vlně, na které jsme byli před zápasem v Přerově.“

Co slibuje duel se sešívanými? Kozlové proti Slavii dvakrát uspěli v přípravě, nyní však pražský celek přijíždí s cejchem výhry 4:0 nad pardubickým B-týmem. „Čeká nás další těžký soupeř, soutěž je celkově obrovsky vyrovnaná. Pře domácími fanoušky nám velí povinnost odevzdat výkon takový, abychom brali body. Věřím, že se mužstvo oklepe z třetí třetiny v Přerově a připraví se na Slavii,“ velí trenér Kolína.

Informace o soupeři

Sešívaní se s Kozly moc dobře znají už z přípravy. Kolín tehdy dokázal Pražany dvakrát porazit, nyní se o to svěřenci Jana Šťastného budou chtít pokusit poprvé v soutěžní sezoně Chance ligy. Slavia nevstoupila do nového ročníku úplně ideálně, svěřenci Jiřího Vebera padli v Třebíči, poté porazili Sokolov, ale následně neuspěli v duelech s Přerovem a Litoměřicemi.

Notně posílený tým, který vyztužil například Vladimír Růžička mladší nebo Vladislav Houška s Karlem Klikorkou naposledy vynuloval béčko Dynama Pardubice. Po výhře 4:0 si budou chtíti hokejisté z hlavního města chtít poradit také s Kolínem. Tomu však parta kolem kapitána Petra Koukala bude chtít zabránit.

Sestavy z posledního utkání

SC Marimex Kolín: Sajdl – Aubrecht, Kolmann, Naar, Niko, Kukla, Rymsha, Táborský – Král, Koukal, Veselý – Dlouhý, Nedvídek, Sklenář – Ouřada, Morong, Síla – Lang, Matějček, Šedivý.

HC Slavia Praha: Málek – Žovinec, Szathmáry, Barák, Matyáš, Hejda, Klikorka, Němeček – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Mrňa – Pšenička, Poletín, Simon – Havrda, Závora, Strnad.

Vstupenky

Vstupenky na zápas se Slavii jsou jako obvykle k dispozici on-line, diváci mohou vybírat i z míst na sezení. Fanoušci, kteří si zakoupí vstupenky skrze prodejní aplikaci on-line navíc mohou vyhrát poukaz do KFC, o výhercích bude klub informovat přímo během zápasu. Pokladny budou spuštěny hodinu před utkáním, v tu dobu bude rovněž možný vstup na zimní stadion. Duel se Slavii startuje v 18:00. Další pokyny pro vstup na stadion naleznete v tomto článku, případně také sekci FAQ.